Wpis z mikrobloga

Co poza kiełbasą i karkówką jest waszym top tier jedzeniem na grilla?

Szukam inspiracji na jutrzejszego grilla. Chciałbym cos innego niż klasyki w postaci kiełbasy i jakiejś karkówki. Zwykle poza tym wpadają też
- grillowane warzywa
- kręciołki z boczku
- ser z grilla
Ale wypadałoby coś jeszcze dorzucić, albo coś w końcu wymienić na coś innego

#jedzzwykopem #grill #jedzenie #gzw #gotujzwykopem
niochland - Co poza kiełbasą i karkówką jest waszym top tier jedzeniem na grilla?

...

źródło: comment_1659714917bE7KcxwBPAUDA3H562qbnv.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niochland:
-Kaszanka w folii z cebulką.
-czosnek cały na grillu robiony. Potem się ładnie rozmarowuje na chlebie i nie #!$%@?
-Szaszlyki z cebulką, cukinia, papryka i kurczakiem
-cukinia
-kiszka ziemniaczana
-piers z kurczaka (na przykład w folii z serkiem topionym)
-pałki/skrzydełka z kurczaka
  • Odpowiedz
@niochland: Poszukaj inspiracji na kanale KuchniaKwasiora na yt. Jeden przepis zapadł mi w pamięć bo gościu zrobił nawet serduszka z kurczaka na grillu i wyglądało to spoko
  • Odpowiedz
@niochland: ja polecam pieczarki w takim wydaniu- wygrywasz nóżkę, jej miejsce wypełniasz serem feta, szczypta ziół prowansalskich i owijasz plastrem wędzonego surowego boczku
  • Odpowiedz
  • 1
@niochland Że jeszcze nikt nie wymienił szaszłyków warzywnych typu cukinia papryka cebula pieczarka polane oliwą z ziołami, wy się chyba boga nie boita.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niochland: camemberta to zawiń w boczek a nie w amelinium (ʘʘ) ja polecam kluski na parze takie białe - wychodzą mega dobre bułeczki. Tylko bardzo krótko trzymaj bo się spala
  • Odpowiedz
@niochland: Ostatnio w sklepie dostałem takie surowe, białe kiełbaski (rozmiar parówek) i na grillu je zrobiliśmy. Znikły szybciej niż jakakolwiek karkówka marynowana, szaszłyki, kiełba czy boczek zawinięty
  • Odpowiedz
@niochland jalapeno faszerowane twarożkiem z kruszonym bekonem otoczone mięsem mielonym i na sam koniec opierniczone to boczkiem. To się jakoś ładnie po amerykańsku nazywa ale nie pamiętam
  • Odpowiedz