Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dzoli: no nie sądzisz, że za wszelką cenę próbujesz się wybielić i Twój argument jest po prostu głupi. Skoro prowadzę biznes od tego są klienci (goście w restauracji) by na nich zarabiać. Idąc Twoim tokiem myślenia prowadząc biznes mam zarobić średnia krajową, żeby nie przesadzać z cenami? Producent Mercedesa ma sprzedawać je w cenie Opla, a nie przerzucać opłaty na klienta?
  • Odpowiedz
@pa6lo: ceny ze stycznia z Londynu to jakbyś w 2020 dał ceny z 2010. Znajomy w kawiarni w Lądku miał w samym styczniu i lutym dwie podwyżki 50% za składniki u zaopatrzeniowców
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzoli: kurde idąc dalej tym tropem. Ty ładne rękodzieło robisz...może pora podnieść cenę. Tego Rockego kiedyś chciałem zamówić i mi się przypomniało..więc może odbij sobie cenę burgera na tym Rockym jeśli znajdziesz czas go zrobić. I chęć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@NL_5: Oczywiście że są nieadekwatne. Koszty pracownicze są zdecydowanie niższe niż na zachodzie (niskie zarobki), koszt półproduktów w najgorszym wypadku pewnie podobny, koszt lokalu pewnie tak samo, droższy niż na zachodzie raczej nie jest, tak samo wszelkie koszty typu gaz czy prad. A cena za końcowy produkt jak na zachodzie. Jeśli dalej uważasz że to nie jest zdzierstwo to nie wiem co jeszcze powiedzieć. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dzoli: To można jeść cheeseburgery z maka za 5 zł jak kto woli. Albo kanapkę ze schabowym od starej, jeszcze taniej. 6/10 bait, dałem się złapać
  • Odpowiedz
Teraz restauracje zobaczyły, że można robić z ludzi jeleni, napisać że wołowina szarpana, albo jakieś inne trudne francuskie/włoskie nazywy i #!$%@?ć cenę 50zł.


@dsomgi00: nie rozumiem problemu. Tak działa wolny rynek. Płacą pracownikom tak mało jak mogą i dają ceny tak wysokie jak się da. Przeciez wykop to lubi.
  • Odpowiedz