Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Otwieram swoją pizzerie/włoską restauację w mieście ok. 100tys mieszkańców. Mam już pizzermana z doświadczeniem, lokal, piec i niebawem startujemy. Chciałbym was zapytać od kilka rzeczy. Pizza będzie w stylu rzymskim (romana).
1. W menu wolicie dużo pozycji czy jednak kilka? A może brak propozycji, a możliwość samemu skomponowania placka? Np. podstawa + każdy składnik warzywny 2zł, mięsny/ser 4zł. Mi pasuje ta ostatnia opcja, zawsze ignoruje propozycje tylko samemu komponuje sobie pizze. Za dużo czasu schodzi na czytaniu tego. Pizzerman ma inne zdanie i chce z 20 propozycji dać.
2. Jaki są wasze ulubione kompozycje pizzy? Bardziej mi chodzi o coś mniej standardowego niż szynka pieczarki.
3. Jeżeli zostaniemy przy gotowych kompozycjach to preferujecie każdą nazwać jakoś np. diavola, sycylijska, itp czy jednak wystarczą same numerki?
4. Pizza z ananasem? Dla mnie profanacja. Ale pizzerman się upiera bo podobno jest wzięcie na to.
5. Oliwy i sosy. Jak wyżej. Będą oliwy gratis, ale pizzerman chce też w menu dać możliwość zamówienia pomidorowego i czosnkowego sosu. Bo też podobno kliencie tego oczekują.
6. Co jeszcze można dorzucić do menu? Póki co chcemy wrzucić focaccia oraz panini robione na bazie focacci oraz ze składnikami od pizzy. Będzie też deska serów, wędlin, anitpiasti oraz mix tego wszystkiego - większość składników to to samo co na pizze ląduje. Będą jeszcze ze 3-4 sałatki - na bazie mixu sałat oraz caprese.
7. Zastanawiamy się też nad makaronami. Miejsce w kuchni jest. Byłoby to kilkanaście pozycji np. arrabiata, bolognese, z pesto, cacio e pepe, aglio olio, carbonara. Pizzermen ogarnia te przepisy. Ale póki co mówi, że lepiej samą pizzą się zająć, a może później wprowadzić makarony.

Może jeszcze jakieś rady, propozycje macie.
Napiszę tylko, że będzie strona internetowa, wszelkie sociale typu fb, insta, zamawianie przez pyszne, płatność kartą w dostawie, ulotka do każdego zamówienia, karton do pizzy dedykowany + folia na dnie kartonu + plasticzek który chroni pizzę od góry kartonu.
#gastronomia #pizza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62efe150cdd8d55ea642311d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 93
Pizzerman ma inne zdanie i chce z 20 propozycji dać.


@AnonimoweMirkoWyznania: Przy pizzy to akurat jak lokal działa już rok. Zróbcie 10 i każdego miesiąca dopisujcie jedną kompozycję zaproponowaną przez ludzi w lokalu a przegłosowaną na FB. Pomysłodawca którego pizza trafi do menu dostanie w nagrodę wybraną pizzę.

2. Jaki są wasze ulubione kompozycje pizzy? Bardziej mi chodzi o coś mniej standardowego niż szynka pieczarki.


@AnonimoweMirkoWyznania: grube ciasto, dużo dobrego
1. W menu wolicie dużo pozycji czy jednak kilka?


Kilka

2. Jaki są wasze ulubione kompozycje pizzy? Bardziej mi chodzi o coś mniej standardowego niż szynka pieczarki.


Salami plus ewentualnie cebula.

3. Jeżeli zostaniemy przy gotowych kompozycjach to preferujecie każdą nazwać jakoś np. diavola, sycylijska, itp czy jednak wystarczą same numerki?


Nazwać.

4. Pizza z ananasem? Dla mnie profanacja. Ale pizzerman się upiera bo podobno jest wzięcie na to.


Dla mnie też
jadłempizzena5kontynentach: pytanie - pizza opalana drewnem czy jakaś zwykłą? Uprzyj się na dobrą włoską mąkę (taką co takie kuleczki jakiby zostawia na cieście - pizzer nie będzie wiedział to go wymień)
hawajska - jedni mówią że profanacja, ja lubię, ale to w miejscach gdzie ananas jest świeży a, a nie z puszki, a szynka włoska, a nie nastrzyknięte wodą gówno która ta woda później razem z wodą z ananasa paruje w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:
Chyba raz w życiu komponowałem swoją pizzę od podstaw. Dużo nie znaczy dobrze, znam pizzerię gdzie prawie żadna ich kompozycja mi nie pasuje, choć wydaje się, że prędzej trafisz.
Ludzie w Polsce są przyzwyczajeni do sosów. Ja części klientów to profanacja, ale większość nie będzie zadowolona z samej oliwy. Tak samo hawajska ma swoich fanów.
Ogólnie mam wrażenie, że tutaj szczególnie w komentarzach jest bitwa pomiędzy tradycyjną pizzą, oliwa, składniki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Nie można i tego i tego? Średnio wygląda menu bez pozycji. Poza tym niektórzy boją się samemu składać i wolą gotowe. Nie musisz czytać jak chcesz sam składać. Słuchaj się pizzermana, bo jak nie to przyjdzie do ciebie Magda Gessler i będziesz tym co pozjadał wszystkie rozumy xD
2. Prościutto, Chorizo.
3. Nazwać, bo łatwiej zapamiętać i podawać nazwy. I ładnie w menu wygląda.
4. Ja tak średnio lubię.
Dajcie dwa sosy w cenie pizzy. Pomidorowy i czosnkowy. Moja ulubiona pizzeria tak robi i zawsze do niej wracamy koszt pewnie parędziesiąt gorszy a robi robotę.