Wpis z mikrobloga

@affairz @affairz wzrostowicz to chwilowa anomalia ( ͡º ͜ʖ͡º)


@golomb13: Ale jak na razie to wzrostowicze mają rację. Ceny nie spadły, sentyment się nie zmienił, najgorszy rok już praktycznie minął. To że liczba ofert się zwiększa to nic nie znaczy bo nie idzie za tym liczba transakcji. A ich liczba siw nie zmienia bo jest zakręcony kurek z kredytem i można sobie obniżać cenę o połowę,
najgorszy rok już praktycznie minął.


@kaaban: uff, nie będzie żadnej recesji, a GUS kłamie, bo nie mamy 15% inflacji, tylko inflacja już wróciła do celu i wynosi 2.3%, to samo NBP też bajdurzy w swojej projekcji inflacji, jakie 10% inflacji za 2023 jak już w tym momencie inflacja jest w celu a GUS klamie, to samo podwyżki prądu od nowego roku - żadnych nie będzie, a węgiel mogę kupić w tym
@haha123: Ale ja bue mówię o tej litanii tylko o szoku na rynku nieruchomości - bo rok temu był szok, na początku roku wyparcie. Aktualnie jest czekanie, ale krachu nie ma i już nie będzie bo nie zmienił się sentyment. Więcej za prąd będziesz płacił i w nowym i w starym mieszkaniu, a za ogrzewanie to nawet lepiej mieszkać w nowym.
@kaaban: A co to ma do rzeczy? Napisales ze ceny nie spadaja, a spadaja, i to srogo 5-10% na luzie. Obalilem twoj koronny argument, podalem nawet konkretne miejsce i inwestycje - tej nie kupuje bo i tak o 100 przeceniona ale mam jeszcze 3-4 takie przyklady.

Szukam jednego, dla siebie, na szczescie szukam dopiero od listopada wiec w czasie najwiekszej gorki, ciesze sie ze poczekalem, na pewno na cos sie zdecyduje
@kaaban: mordo, ale o czym w ogóle gadasz, tak jak kolega wyżej napisał, ceny w ogóle miały nie spadać, już spadają po 1-3k na metrze, w przykładzie kolegi masz 1k na metrze, a to dopiero początek kolego, kryzys przed nami, cyklów w gospodarce nie przeskoczysz xd

Jak sobie to niby wyobrażasz, we wrześniu RPP obniża stopy o 640pb i znowu na rynek wraca pompa, a inflację się zlikwiduje ustawą? xD
@golomb13: To ma do rzeczy, że póki nie ma transakcji nie ma zmiany ceny, ani w górę ani w dół. Często przytaczany argument przez spadkowiczow: mogę wystawić i za milion ale to nie ma znaczenia w kontekście cen. W drugą stronę to działa dokładnie tak samo.