Wpis z mikrobloga

Ten uczuć gdy nigdy nie weźmiesz kredytu a chcesz ¯_(ツ)_/¯

Ja lvl 26, zarabiam 5k na rękę, dziewczyna lvl 26, zarabia 3200 na rękę jako nauczycielka. Kalkulatory zdolności kredytowej pokazują nam jakieś 450k, przy ratach 3600 zł/mc, a na jakieś normalne mieszkanie/dom + remont potrzebne teraz z 700 tysięcy. Chłop studiował 5 lat żeby być mgr inż, a nie może nawet wziąć kredytu XD
#kredythipoteczny #przegryw
  • 12
@mostu: już ci podaję wszystkie opcje;
- musisz zacząć więcej zarabiać, 5k to jest śmiech nie pieniądz, pamiętaj tylko i wyłącznie IT
- zmień dziewczynę
- wyjedź z kraju
- nie pchaj się w kredyt jak jesteś biedak
- zacznij inwestować
- znajdź sobie rodzinę po której mógłbyś coś odziedziczyć
- odkładaj sam, może akurat do emerytury zdążysz
- kup coś na co cię stać, klitkę w piwnicy?

a tak serio
@mostu: za 450k, to w wielu miejscach kupisz tanio działkę do 1000 m² za mniej, niż 100 000 zł, postawisz dom do 70 m² na zgłoszenie, który odpowiednio rozplanowany jest w sam raz (tak, dobrze czytasz, skoro mieszkanie o takim metrażu jest uznawane za duże, to dom tym bardziej) i jeszcze by Wam kasy zostało.
@absoladoo: @mostu: ja wlasnie tak zrobilem xD odrazu na produkcje po szkole i teraz lvl27, rozowa lvl23, ktora poszla moimi sladami, oboje zarabiamy po +-5.5k. Zaczęliśmy odkładać kase 6 lat temu i dzisiaj mamy mieszkanie(zostalo nam 70k kredytu na nim), mamy kupiona dzialke i za 3 lata plany stawiac dom za gotówkę po sprzedaży mieszkania.
I tyle dom mieszkanie Cie nie wyniesie o ile dom stawiałbyś sam. Ja mam taki