Wpis z mikrobloga

Ale mam swoje mieszkanie, samochód tez mam


@Lesku10: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja:

dużym mieście, wynajmując mieszkanie, tak 6.5 to mało na przyjemne życie


Ty:

No właśnie jestem w podobnej sytuacji i żyję sobie całkiem ok - nawet coś tam zaoszczędzę


Weź już idź opowiadać bajki gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@Lesku10: no ale nie mieszkasz sam, masz mieszkanie na wynajem, czy coś w tym stylu i jeszcze piszesz, że jesteś w podobnej sytuacji. Kiedy ktoś kto mieszka na wynajmie raczej planuje mieć kredyt, żeby w końcu mieć coś swojego, więc musi sobie odmawiać wielu rzeczy. To jest właśnie to o czym napisałem na początku, to nie jest przyjemne życie. Cały czas w głowie, że to co jest teraz, to jest tylko
  • Odpowiedz
  • 3
@Pawulonek na razie jest milion złotych za wskazanie winnych xd Morawiecki powinien dodać na konferencji: "chcemy go żywego lub martwego".
  • Odpowiedz
@Lesku10: no ale nie mieszkasz sam, masz mieszkanie na wynajem, czy coś w tym stylu i jeszcze piszesz, że jesteś w podobnej sytuacji. Kiedy ktoś kto mieszka na wynajmie raczej planuje mieć kredyt, żeby w końcu mieć coś swojego, więc musi sobie odmawiać wielu rzeczy. To jest właśnie to o czym napisałem na początku, to nie jest przyjemne życie. Cały czas w głowie, że to co jest teraz, to jest tylko
  • Odpowiedz
@Pawulonek: Powiedz to @Lesku10. Ja wiem ile wynoszą raty kredytu i jakie są koszty życia w dużym mieście. I dokładnie, 6.5k to nie jest przyjemne życie, chyba że ktoś ma kilkaset tysięcy kapitału ulokowane we własnym mieszkaniu,albo domu i ziemi... Wtedy może sobie siedzieć na "emeryturze" i pisać takie rzeczy..
  • Odpowiedz
@kimunyest95: klasa średnia w Polsce to raczej 2x tyle co masz i to netto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TheGreenBastard: xD, weź ty typie sobie zobacz może najpierw na rozkład zarobków w Polsce, #!$%@?ą mnie takie oderwane od rzeczywistości wpisy.
Dwa razy więcej niż napisał OP to 17k brutto. Zakładając najzwyklejszą UoP, bez PPK (tak, wiem, zaraz mi tu studiujący prawo, znaczy programiści o B2B będą pisać,
  • Odpowiedz
xD, weź ty typie sobie zobacz może najpierw na rozkład zarobków w Polsce, #!$%@?ą mnie takie oderwane od rzeczywistości wpisy.

Dwa razy więcej niż napisał OP to 17k brutto. Zakładając najzwyklejszą UoP, bez PPK (tak, wiem, zaraz mi tu studiujący prawo, znaczy programiści o B2B będą pisać, bo ci zawsze muszą się #!$%@?ć) - daje to prawie 12k netto.

95% Polaków zarabia mniej


@FrasierCrane: Ty, ale wiesz że nie bez powodu
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: uhm. Pogon za pieniędzmi też niewiele daje, bowiem zarabiam 8.5k brutto i też jest można powiedzieć średnio, jak to na aspirującego do klasy średniej przystało.


W Polsce nie ma klasy średniej. Są na ten temat ciekawe opracowania.

@Loginconajmniej4znaki czyli akurat w sam raz tyle żeby przeżyć ale jednocześnie ciężko to nazwać życiem

Totalnie w punkt (´⊙ω⊙`)!
  • Odpowiedz