Wpis z mikrobloga

@Adrian77: Ale jaki certyfikat? Na Windows 7 skończyły się certyfikaty (naklejki COA). Pytasz czy pudełko wygląda na oryginał? Co to za sprzedawca? Kupuje zamortyzowane komputery z firm i wyciąga z nich licencje? Chyba nie bo wtedy skąd pudełko, skąd nośnik, bo z reguły system jest preinstalowany na tych komputerach.
@Login_login: Naklejka na pudełku Windows 10 Pro, a pendrive z tego pudełka. Na stronie Microsoftu naklejka i hologram inaczej trochę wygląda z innymi napisami. Sprzedawca to sklep medyczny z Poznania.
Loool za moich czasów były pirackie XPeki na płytach Esperanza teraz robią takie zajebiste fejki w pudełku z pendrivami? Świat idzie do przodu kurła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Adrian77: wszystko wygląda na oryginał, czy tym jest... trudno rzec. Napisz do Microsoft (polecam chat) aby zweryfikowali klucz, wiem że tu na wypoku też jest jakiś power user od MS. Otagowałeś wpis to może się znajdzie.

Tylko ta naklejka na kluczu USB... Przeglądając net, żaden nie ma tego hologramu. Jeśli to podróba to ktoś tak się przyłożył że aż przesadził? :p
@Adrian77: wpisz cokolwiek, a poniżej wyników wyszukiwania będziesz miał na niebieskim przycisku: "Zaloguj się w celu kontaktu...". Zaloguj się za pomocą konta MS, i odpali Ci się chat. Jak nie chcesz pisać po angielsku to pisz po polsku ale prostymi, krótkimi zdaniami bo będzie im automatycznie tłumaczyć na angielski. Tobie ich odpowiedzi na polski.
@Login_login: Mimo wszystko jakieś dziwne to wszystko. Microsoft na swojej stronie udostępnił wzór certyfikatu autentyczności, a niby i tak używa różnych wzorów. Chyba że udostępnili wzór tylko z USA.
@Adrian77: jak najbardziej legalnie sprzedają, z tym że to po stronie konsumenta jest dopełnienie wszystkich formalności aby spełnić legalność użytkowania licencji. I w takim przypadku kupując w MediaMarkt wersję OEM musisz również u nich kupić sprzęt.

Tak samo jest z licencjami MOLP. Licencję na oprogramowanie Microsoft możesz kupić za naprawdę niską cenę ale pod warunkiem że kupisz... kilka sztuk, jednak każdy reseller pozwala na zakup jednej sztuki.

Licencje komercyjne - Windows
@Login_login: Wtedy nie mam pomocy technicznej od Microsoftu na to wychodzi, bo ja jestem tak jakby tym OEMem.
Na stronie Microsoft jest możliwa do kupienia tylko wersja elektroniczna. OEM czy retail? Nigdzie nie piszą. Tak samo jak kupię w normalnym sklepie Boxa, to nie będę miał pewności czy tam nie będzie czasem OEM.
@Login_login: Niby w sumie według wyroku sądu nie ma ograniczenia, że nie można sprzedać OEM bez sprzętu. Wg zapisu w licencji trzeba sprzedać ze sprzętem. Tylko w wyroku chyba chodziło o oprogramowanie. A Microsoft sprzedaje licencję. Więc nie wiem już, jak jest.
@Login_login: Chociaż też nie wiadomo z jakiego kraju ten klucz pochodzi. Niby jest napisane na certyfikacie Irlandia, ale po wpisaniu tego Hav z certyfikatu wychodzą ruskie strony. A Rosja w UE nie jest.