Wpis z mikrobloga

@Radewiat młodym juniorem będąc robiłem w miejscu gdzie było trochę roboty w Javie, trochę w C#. Zostałem przy C#, dobijam już do 10 lat jak się zawodowo w to bawię i nadal jest co robić i czego się uczyć. MS fajnie to prowadzi od czasów dotnet core. Visual Studio to kombajn, a dokumentacja i materiały z Microsoftu są w pytę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radewiat: Java jest multiplatformowa, C# nie za bardzo, jak się nauczysz Javy to kiedyś zrobisz sobie jakas apke na androida, która będzie łączyła się z twoim serwerem na Raspberry Pi będzie komunikowała się z urządzeniami na windowsie w sieci, to jeden z plusów Javy, dodatkowo z każdą kolejną wersją dodaja ciekawe rzeczy, C# może być i trochę szybszy, ale nie jest aż tak dobrze udokumentowany w porównaniu do Javy, dodatkowo po
  • Odpowiedz
jak c# jest pod kazdym wzgledem to bym zaczal od javy, bedziesz mial troche trudniej, troche gorzej, ale potem z drineczkiem sobie przysiadziesz do nauki c#.
  • Odpowiedz
@Retsew: Nie jest tak dobrze udokumentowany? Chyba dawno nie przeglądałeś dokumentacji. C# jest także mocno rozwijany z nowymi wersjami .Net. Wieloplatformowosc takze na tym przeciez skupia sie .net mozesz pisac console app, azure function app, w asp.net czy xamarinie itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RezuNN: @Przemosz: @nieoficjalny_rzecznik: no ostatni raz w C# coś robiłem z półtora roku temu, gdy miałem podobny problem co OP, zostałem z Java bo jakoś łatwiej mi się rzeczy szukało, łatwiej poradniki na yt znajdowałem + wspomniany Minecraft w którym swego czasu sporo się bawiłem pluginami, C# może przez 10-15h liznąłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radewiat: aaa i jeszcze mi się przypomniało, Java obecnie nie wspiera Operator Overload, co jest baaaardzo dużym plusem C# i kod wygląda o wiele czyściej gdy zamiast object1.add(object2) robisz object1 + object2
  • Odpowiedz
@Retsew apki na androida to się chyba w React Native teraz pisze bardziej. Półtora roku temu jak zaczynałeś to dotnet core był już ugruntowaną technologią, a jego paradygmatem jest multiplatformowość.
  • Odpowiedz
@Retsew: C# jest multiplatformowy i działa to zaskakująco dobrze.

W sumie to wybór zależy od Twoich preferencji i ewentualnej dostępności pracy (czy będzie Tobie pasować). Ja osobiście mam awersję do Javy ale nie będę jej tutaj Tobie projektował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Radewiat:
Ja mam podobne zdanie do @Kolorowezworki:
Miałem Javę na studiach i niby nie była zła, ale jakoś siadłem i nauczyłem się i działam już 4 rok w C#.
Ogólnie to jeden #!$%@? który język wybierzesz, chociaż mi bardziej pasuje C# bo jakoś płynniej łączy się z całym stackiem technologicznym Microsoftu
C#, MS SQL serwer, pakiet SSIS (integration services- migracje i raportowanie danych ogólnie BI) do tego ASP.NET (core). Jeśli
  • Odpowiedz
@Radewiat: rada od @FairPlay nie jest wcale taka głupia na jaką może wyglądać

Otagowałeś #naukaprogramowania więc prawdopodobnie szukasz języka na start. Otóż nie ma to większego znaczenia od czego zaczniesz - pierwszy język, który poznasz wcale nie będzie tym, w którym spędzisz lata jako programista. A moim zdaniem, nawet chyba lepiej żeby tak nie było - zmiana języka programowania pozwala spojrzeć świeżej na swoje umiejętności na pewnym etapie.

A poza tym
  • Odpowiedz