Wpis z mikrobloga

Mam stłuszczenid wątroby niealkoholowe. Staram się schudnąć, nie pić, ale wleciało dzisiaj 45ml 15% koholu. Czuję coś w prawej części brzucha jakiś jakby ból czy dyskomfort. Jak poważne może mieć to skutki? Dodam że ostatnie próby wątrobowe mialem w normie, ale bliżej górnej granicy
#watroba #lekarz #medycyna #szpital #leki
  • 13
  • Odpowiedz
@JIV4: Dużo ruchu to podstawa, bo skoro masz stłuszczenie wątroby, to lipidogram też tragiczny, raczej się nastawiaj na abstynencje przez najbliższe 2 lata i dietę niskotłuszczową
  • Odpowiedz
@JIV4: robię badania co roku i w tym roku (po rozstaniu z dziewczyną i innych problemach) dużo browarów, suple, #!$%@? dieta, stres i próby ponad normę (niedużo ale jednak). Na razie od ok. miesiąca zero fastfoodów, browce tylko bezalkoholowe i więcej ruchu. W sumie spoko bo człowiek ma więcej energii.
@lexico jakie miałeś wyniki? Pobolewa Cię prawy bok? #!$%@? mnie jak ktoś mówi, że wątroba nie może boleć. Bo mnie po
  • Odpowiedz
@WaltherW: alkohol najwidoczniej nie może zostać przetworzony i masz stan zapalny który bez szpitala zakończy się martwicą części wątroby. Bez USG nie zdiagnozujesz.
  • Odpowiedz
j nie może zostać przetworzony i masz stan zapalny który bez szpitala zakończy się martwicą części wątroby. Bez USG nie zdiagnozujesz.


@czeki21: no ale właśnie miałem usg i lekarz mówi, że nic nie widzi. Ale to u rodzinnego to może ma #!$%@?, dlatego zapisałem się prywatnie.
  • Odpowiedz
@czeki21: jaka znowu renta, czytałem trochę o tym i w diagnostyce wątroby piszą o tym fibroscanie, elastografii, a najlepsze to biopsja. Najpierw piszesz o usg, a teraz kolonoskopia. Czy to było do lexico?
@lexico Robię cały panel tych badań co rok i rok temu próby miałem idealne. W tym roku już nie: alt 55 ast 45 ggtp 58. Ale one też nie do końca są obiektywne, bo mówią, że aktualnie wątroba
  • Odpowiedz
Może spróbuj tego fibroscanu też, a w ostateczności tej biopsji?


@WaltherW: Myślałem nad fibroscanem, ale lekarz na razie nie zalecił.
Do biopsji na razie mnie nie ciągnie.

Masz jakieś inne objawy? Przebarwienia skóry, pajączki na skórze, samotworzące się siniaki, żółty kał?


Nie, wcześniej jak się podrapałem, to skóra puchła i ręce i stopy na wieczór były gorące.

Robiłeś bilirubinę?

W normie
  • Odpowiedz