Wpis z mikrobloga

@psxx: a śmiesznie, bo Panie w zus mówią, że trzeba zgłosić się z ulgą, choćbyś z niej nie korzystał.

Jeżeli przedsiębiorca dopiero co zaczyna prowadzenie działalności gospodarczej, a jest już zatrudniony na umowę o pracę to, w celu dopełnienia formalności by prawidłowo wykazać składki, musi złożyć w ZUS-ie formularz ZUS ZZA. Ma na to 7 dni od daty rejestracji działalności. Złożenie tego formularza oznacza, że przedsiębiorca będzie podlegał wyłącznie ubezpieczeniu zdrowotnemu
@kuncfot: zus zza jest zgłoszeniem na samą składkę zdrowotną, a trzeba też zgłosić ulgę - ot taka logika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czyli rozumiem nie tylko ja mam ten problem, i nie wynika on z tego że nie umiem czytać
@psxx: nie, to wynika z faktu, że w Polsce mamy jak zawsze burdel.

O ile na stronach gov.pl da się coś sensownego wyczytać, to na zus nie wchodzę bo to rak.

wg. mojej wiedzy zgłaszasz, najpierw zus na start, potem mały i i tak ciągle płacisz samą zdrowotną.
@kuncfot: no właśnie widzę, że burdel.
też niestety wchodziłem na stronę zusu i próbowałem czytać co tam jest... katorga, także zgodzę się ze stwierdzeniem.
Czyli co, ulga na start, za pół roku korekta wpisu CEIDG na mały zus?
ulga na start, za pół roku korekta wpisu CEIDG na mały zus?


@psxx: tak, z tym że te zmiany zusowskie możesz robić przez swoje konta na zus pue.

Nie wiem gdzie wygodniej, czy ceidg, czy pue, sam sobie ocenisz, w każdym razie będziesz wiedział że coś takiego jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuncfot:

a śmiesznie, bo Panie w zus mówią, że trzeba zgłosić się z ulgą, choćbyś z niej nie korzystał.
Ja tak zrobiłem i panie w moim ZUSie powiedziały mi że powinno być inaczej.
Zarejestrowałam się z małym zusem a podstawę dałem na pełny minimalny ZuS, bo mniejszy w tamtym momencie mi nie przysługiwał. I jak były te covidowe ulgi to wszystko się im w systemie pomieszało.
Wytłumaczono mi że kod powinien
@psxx: Ja to polecam wejść na ryczałt i w ogóle nie otwierać firmowego konta bankowego, bo właśnie biedne #!$%@? zajęły mi konto, bo nie płaciłem tego zusu, z którego usług korzystam tyle, że ja #!$%@?. Banda polskich #!$%@? decydentów, pluje na to, a dodam jeszcze, że zostawili mi konto na niezłym minusie, a nawet nie wysłali żadnego listu ani nic, choć kontaktowałem się i ustalałem warunki spłaty. #!$%@? #!$%@? gowno z
@zibizz1: @kuncfot: zadzwoniłem sobie na infolinię zusu i wg pani która brzmiała kompetentnie najlepiej sobie wrzucić ulgi jeśli można, bo w razie rezygnacji z uop albo zwolnienia po prostu będą te ulgi uwzględnione.
czyli można tak, można tak, to w sumie bez znaczenia