Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
#motocykle #chwalesie
Wczoraj odebrałem moje pierwsze moto na A:) nie żegnam się z moim Junakiem RS 125.
Nowym oczywiście zamierzam nim jeździć w dłuższe trasy(chociaż Jubakiem 300km to było nic), oczywiście też za granicę. W końcu do tego został stworzony, aby robić kilometry.

Kawasaki Versys 650 2022
Jeszcze nie wszystkie akcesoria domontowane bo brak części na magazynie i trzeba czekać. Jestem mega zadowolony, a jaki komfort!

I pomyśleć, że 3 miesiące temu zacząłem swoją przygodę z motocyklami. Zdane prawko A bez problemu, już tysiące kilometrów przejechane przez ten czas:D

Szerokości.
Pobierz tomcionek15 - #motocykle #chwalesie
Wczoraj odebrałem moje pierwsze moto na A:) nie ż...
źródło: comment_1660979135vtHBUD7CXCLINjxO6LSYrA.jpg
  • 35
@tomcionek15: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam sobie spróbować teren trochę, ja mam nc750 i zmieniam na tenere albo Tuarega bo jednak waga jest duża dosyć, żałuje ze u nas nie ma klra nowego bo tez całkiem fajna maszynka. Dodadkowo polecam skoczyć sobie na jakaś zorganizowana wycieczkę/rajd albo jakiś kurs doszkalający z jazdy jest tego sporo a można się dużo nauczyć
@tomcionek15: jeździłem testówką versys 650 '21 i nie przypadł mi do gustu głównie przez pracę silnika. Wtedy rozważałem tenere 700 i afrykę. Kupiłem nową tenere 700, nie przypadła mi do gustu (#!$%@? skrzynia, nie czułem w tym mocy). Sprzedałem tenere i poszedłem do salonu kupić nową afrykę w dct model 22. Ale każdemu co innego pasuje więc gratuluję i życzę bezpiecznej jazdy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Abriam: w skrócie - żadna ochrona przed wiatrem, słaby zawias, hak wydechu (jedna gleba na prawo i masz całkę za zgiętą ramę), beznajdziejna praca silnika, beznadziejny wydech, beznadziejna skrzynia, beznadziejna kanapa, ciężki i wysoki kloc (moje 181 cm to było mało). Silnik nerwowy na niskich obrotach i słaby przy wysokich prędkościach.
Tenera udaje adventure a jest przerośniętym klocem. Ani to do terenu, ani na trasę. Ja się na niej męczyłem, 2200
@404filenotfound: Znajomy ma i próbuje mnie przekonać ale ja jakoś hondy po nc750x nie bardzo silnik jest w tym spoko ale jest w cholerę ciężkie i ma mało mocy. Jestem ciekawy jak będzie z tym tuaregiem 660 bo w necie wszędzie piszą ze ma wszystko to co popsute w trenerze. Na pewno nie kupię w ciemno tylko wezmę testowke na weekend dużo mi to jakoś nie powie ale zawsze coś.
@Abriam: najlepiej wypożyczyć i pojeździć różnymi, potem wydawać kasę. Mnie w afryce urzekł automat, tryby skrzyni, mapy, systemy bezpieczeństwa, przyspieszenie i kolorowy tablet, na którym odpalam sobie google maps i rmf w tle, a na telefonie mam yanosika (wystarczy sparować interkom z motocyklem i podpiąć telefon przez usb). Jeżdżę na niższej pozycji kanapy, dołożyłem centralną stopkę, wysoką szybę i jest spoko. Od czerwca niecałe 4000 km zrobiłem. Przeciskanie się w korkach
@404filenotfound: Kumpel znalazł coś takiego jak coral vision CarPlay M1 na reddicie gdzieś wyczytał i to niby takie cudo jak android auto w samochodzie ale w formie takiej na moto. I może parować z telefonem i intercomem wiec taki system jak w bmce można miec w każdym moto teraz na wale to niestety teraz mało moto jest w sumie z adv to gs1200 tylko ale ta krowa jeździć to trzeba chcieć
@tomcionek15: Eh… silnik mówisz. Ja się chyba już przyzwyczaiłem do v2 z sv650. I cholera lubię ten silnik za zachowanie ja niskich obrotach i symboliczna konsumpcje paliwa wiec dlatego mnie ciągnie do Vstroma.
Chociaż najchętniej przywitał bym takiego małego turystyka tej klasy z kardanem. Ale nikt tego nie robi ( ͡° ʖ̯ ͡°)