Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś zna jakichś specjalistów od zaburzeń odżywiania i kompulsywnego objadania się?
W tym przypadku niestety te powyższe wpływają także na depresję która wynika z wagi która to z kolei wpływa na niską samoocenę. Do tego nadużywanie leków dzięki którym hamowany jest głód(choć nie takie jest ich prawidłowe zastosowanie i jest to złe) . Czasem osoba pół dnia głoduje żeby na wieczór rzucać się na wszystko co możliwe do zjedzenia.

Psychiatrzy bardziej wysyłają w kierunku uzależnienia od leków ale to niewiele daje, by nie powiedzieć że nic bo wydaje się że to jest efekt a nie przyczyna.

Czy są jacyś wybitni specjaliści od takich zaburzeń? Może jakiś psychodietetyk? Jakaś ukierunkowana na to terapia? Może ktoś przechodził lub zna kogoś kto z takimi problemami sobie poradził?

#psychiatria #psychologia #depresja #zaburzenia #pomoc #terapia #jedzenie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630290550b38baa9cfae29d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz
SpoconaNiewiasta: Tak, mam za sobą takie doświadczenia. Z psychodietetykiem miesiąc indywidualnego mentoringu, gdzie trzeba było wysyłać zdjęcia każdego posiłku, informować o każdym napadzie, itp. To opcja raczej dla początkujących, co nigdy nie próbowali nawet usystematyzować swojego żywienia (nie diety stricte). Miałam w trakcie tego mentoringu jeden napad, psychodietetyk nawet przyznał mi rację, że było to logiczne biorąc pod uwagę okoliczności (zarywałam nockę nad pracą zdalną, koło 3-4.00 potrzebowałam przerwy+energii+dużo stresu i
  • Odpowiedz