Wpis z mikrobloga

Cześć,
Zostało mi zdiagnozowane ADHD, dostałam medikinet cr 10. Pierwsze dni były super, spokój w środku nie do opisania, jakbym stała się mistrzem ZEN. Przed snem też spokój w głowie, brak lęków i mogłam zasnąć normalnie. Nie szukałam miliona rzeczy w ciągu dnia ogólnie miałam wrażenie, że nagle ogarniam życie. Ale.. no właśnie, dzisiaj 6 dzień i jak wzięłam o 9 to o 14 w pracy produktywność już mi spadła do standardowej, a wieczorem znowu biegałam jak chomik w klatce szukając tysiąca rzeczy, które się rozpłynęły w powietrzu między kuchnią, a salonem. I tak się zastanawiam czy te pierwsze dni to był efekt placebo? Czy to możliwe, że tak szybko organizm się przyzwyczaił, czy może stres się nałożył, albo cylk miesiączkowy?
Jak u was było jak zaczynaliscie brać leki? Jak dobraliscie sobie dawkę?
Mi lekarz kazał poeksperymentować, zacząć od 10 i nie przekraczać 60 na dobę.
A i czy też czuliście takie pragnienie? Nie mogę się nawodnić :/
#adhd #medikinet #psychiatria #psychologia #metylofenidat
  • 21
@rozowy_mikro: tak concerta ma przedłużone działanie (w sumie jak mi mignęło gdzieś niemieckie określenie tego, to aż się zaśmiałem - retardtabletten ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Concerta 18mg działa na mnie 6-7 godzin od wzięcia, czyli realnie 5-6 licząc ile czasu musi minąć, aż zacznie działać.
W przypadku 36mg ciężko mi się na razie wypowiedzieć bo dopiero pierwszy raz dzisiaj wziąłem (na pewno czuć, że jest mocniejsza