Wpis z mikrobloga

#poznan #kolej #zalesie
Poznan, czy wy jestescie normalni z tym "dworcem"?
Osoba nieswiadoma tego miejsca, ktora ma10 minut na przesiadke( pociag oczywiscie z opoznieniem) czuje sie jak yebany james bond majacy minute na rozbrojenie bomby.
Juz pal licho ze perony sa rozrzucone w sposob ktory jest w stanie zrozumiec tylko osoba z wyjatkowym spektrum autyzmu.
Juz kij z tym ze dworzec jest mniejszt niz w #!$%@? dolnym bo reszta to jebitna galeria.

Biegłem, pot po tylku, oznaczenia wprowadzają w błąd.
Znalazlem chyba swoj peron. 4A, Obok 4B. Na tablicach pociag ma byc na peronie 4. Wiec wybierz jedno.
Stoja obok siebie dwa pociagi, przy nich chyba kierowniczka. Pytam jej czy to ten co jedzie do Słupcy. Odpowiedz, ze mam czytać oznaczenia. (Super info ruro)
Jedynym sensownym oznaczeniem jest curva logo MC i żabki. to widac z jazdej pozycji.
Wyburzcie to gowno
  • 135
  • Odpowiedz
@don_martino: Od 4 września całkowicie zmienia się numeracja peronów. To ściąga na wypadek, jakbś się przyzwyczaił do obecnego układu :)

Peron nr 1 - nowo wybudowany peron (od strony centrum Poznania)
Peron nr 2 - obecny peron nr 3
Peron nr 3 - obecny peron nr 2
Peron nr 4 - obecny peron nr 2a
Peron nr 5 - obecny peron nr 1
Peron nr 6 - obecny peron nr 1a
  • Odpowiedz
@pstrag: ja random jestem z torunia. W poznaniu jestem raz na 3 lata samochodem. Po co sie uczyc czegos co od poczatku powinno byc intuicyjne. W innych miastach jakos sobie radze. Co to jest 4a,4,4b? Przeciez dziecko z downem by na taka bzdure nie wpadlo.
  • Odpowiedz
@don_martino:
4 to peron, a co innego? Stamtąd jedzie pociąg do Słupcy (ewentualnie z 2a)
4a to jego przedłużenie.
4b to peron przy Dworcu Letnim (bezpośrednie dojście z peronu 4).

Od 4 września będą to odpowiednio peron 8, peron 7, peron 9
  • Odpowiedz
@pstrag: no dobrze, a jakbyś ty to oznaczył? jaki numer miałyby mieć perony 4,6,7,9? tylko nie mów, że 3a, 5a itd

rozkład jest logiczny i idzie w jednym kierunku od lewej do prawej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
@don_martino: wszystkim się w #!$%@? poprzewracało. Było a i b - źle. Jest numeracja od wschodu do zachodu i od południa do północy - źle. Jak #!$%@? to ma wyglądać jak żadna stacja w PL nie ma tylu peronów nie jest tak podzielona? #!$%@? kocopoły zamiast nauczyć się czytać #!$%@? tabliczki, a potem na peronie co drugi zaczepia i pyta czy to tu bo nie potrafi przeczytać sześciu tablic informacyjnych po
  • Odpowiedz
no dobrze, a jakbyś ty to oznaczył? jaki numer miałyby mieć perony 4,6,7,9? tylko nie mów, że 3a, 5a itd


@Iskaryota: Chociażby po kolei i bez dzielenia peronów na kilka części abcdefg. Jak we wszystkich innych miastach. Gdy potrzeba dodatkowych oznaczeń, bo peron długi, to się wyznacza sektory i wszystko jest jasne i klarowne. A w Poznaniu to się chyba numerować uczyli na gwiezdnych wojnach.
  • Odpowiedz
@Pociongowy: ale sie pyra zagotowala w obronie swojego chlebaczka xD ten dworzec to szajs.
Na koncu fajnie sam sie sprostowales, ze perony sa "niefortunne"
Numeracja od 1do 11 jest jaknajbardziej logiczna panie mądry
  • Odpowiedz
@aegispolis:
Jak po kolei? Perony w Poznaniu nie są wzdłuż linii prostej, tylko rozrzucone od wschodu do zachodu i od południa do północy.
Obecne 1a, 2a, 4a, 4b to nie są części długiego peronu, tylko oddzielne platformy. Zwłaszcza 4b przy Dworcu Letnim.
  • Odpowiedz
@Pociongowy: @don_martino: wydaje mi się, że problemem tutaj jest właśnie oczekiwanie przez ludzi logiki XD Ja jestem totalnym nieogarem jeśli chodzi o orientację w terenie, po własnym mieście używam nawigacji i kieruję się znakami, bo nie umiem sobie terenu przełożyć na moje myślenie. A na dworcu w Poznaniu nigdy nie miałam problemu, właśnie dlatego, że nie próbowałam sama się domyślać co gdzie może być, tylko po prostu czytałam znaki i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@don_martino: ale przecież ja nie bronie chlebaka typie xD czytać umiesz czy tak samo jak tabliczek na peronie nie ogarniasz kilku zdań ode mnie?

Sprostowałem niefortunną dobudowę. Nadal nie umiesz czytać.
Z twojego wpisu nie wynika, że uznajesz za logiczną obecnie wprowadzaną numerację.

@aegispolis: ale perony 4a i 4b nie są bezpośrednim przedłużeniem krawędzi peronu 4 ponieważ prowadzą do nich inne tory, a nie tor 51 więc nie ma tu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@don_martino: Pytam jej czy to ten co jedzie do Słupcy.
A nie dość, że nie potrafisz czytać i poruszać się zgodnie z czytelnym oznaczeniem to nie potrafisz zadać logicznego pytania.
Odpowiedz na Twoje brzmi NIE i będzie tak za każdym razem, ponieważ żaden pociąg nie jeździ do Słupcy. Co najwyżej jadą przez Słupcę, ale to już może być za dużo, żeby pojąć ten niuans. (σ ͜ʖσ
  • Odpowiedz