Wpis z mikrobloga

Hej. Chciałem dać zlecenie na useme, ktoś mi odpowiedział podał numer telefonu, skontaktowałem się, stwierdził, że dostał bana na 3 dni za spam bo składał tą samą ofertę do wielu osób. Ok, na maila podał kontakt. Rozmawiamy, proponuje, że po 3 dniach tam zaakceptuje ofertę i wtedy przeleje pierwsze 50% kwoty za realizacje zlecenia. Odpowiedział na to: Jako spółka nie możemy się rozliczyć przez useme, poza tym, co do umowy, to zabezpiecza ona Pana poza useme, względem prawa cywilnego, co jest bardziej bezpieczne. Czy to prawda, że spółka nie może się tam rozliczać czy ogólnie rzecz biorąc to za chwilę mogę stracić 50% kwoty za potencjalne zlecenie ?
#useme #freelancer #biznes #zlecenie
  • 9
@LJBW603: to też była jego propozycja te 50% moje obawy są po tym co napisałeś jeszcze większe, będę musiał raczej zrezygnować chociaż tylko kilkaset złotych do zaryzykowania, ale jednak głupio byłoby wyrzucić je w błoto
@borys1992: można dostać na useme bana za udostępnianie kontaktu poza platformę, rozliczyłem tam set set zleceń swojego czasu. Co do rozliczenia to tak średnio bo przecież normalnie useme wyustawia fakture i jest pośrednikiem jedynie. Strasznie namotane moim zdaniem.
Napisał teraz: Umowa ze sporą spółką, z gwarancją zwrotu w razie niewykonania, zapisana w umówię, płatność 50/50 to naszym zdaniem duże i wystarczające zabezpieczenie.

A jako swoją sporą spółkę podaje: MDFK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
00-844 WARSZAWA, GRZYBOWSKA 87
NIP: 5272998707