Wpis z mikrobloga

„Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, przecież da się przecisnąć”

Jak mnie #!$%@? Polska mentalność porzucania swojego gruzu gdziekolwiek. I jeszcze straż miejska dająca pouczenie albo śmieszny mandat za 100zl. Samochód z drogi pożarowej powinien być bezwłocznie odholowany. A za parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem mandat 500zl. #polska #polskiedrogi #chlewobsranygownem #bekazpisu #prawojazdy
Pobierz kasa - „Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, pr...
źródło: comment_16615127465IdG3aKr1WXPAUuqTYHFJ5.jpg
  • 103
@sierpien22: No i spoko, zastawiajcie sobie drogę pożarową, bo jeszcze nikt nie spłonął :) powodzenia! Ps. Przykład z babcia jest bzdurny, już Ci tłumaczyłem, ze nie chodzi o zatrzymanie tylko postój.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kasa: a wystarczy przepis jak w stanach, gruz przeszkadza/blokuje przejazd/hydrant? Można przepchnąć, zepchnąć, wybić szybę i przeprowadzić (lekko nieszczelny na łączeniu) wąż, to sie jeden z drugim baranów nauczą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Straż/służby ratunkowe są prawnie chronione za takie działania.
@kasa: Jak będą musieli i uszkodzą (zastawianie nie jest na 100% - mały autobus dla niepełnosprawnych daje jakoś radę - formalnie nie wolno nadal tak parkować) to raczej nikt ryja nie będzie darł. Bo wszyscy tu się znają i "spaleni" jakoś dogadają się z parkującymi. Bo jak nie, to tamci by nie mieli czego tutaj szukać.
Zatrzymanie powyżej 1 min to postój - mandacik.
Nieważne - chcesz przyjechać i opracować plan
@kasa: powinny być patrole Straży gdzieś tak koło 22giej, która by stawała koło takiego delikwenta i odpalała wszystkie sygnały na pełną #!$%@?ę, żeby wszyscy dobrze zapamiętali komu zawdzięczają upojny wieczór
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sierpien22: Jest takie prawo: 1.2 miejsca na mieszkanie. Polaki musza zrozumieć - twój gruz twój problem, wykup dla niego miejsce. Teraz patologia jest taka, ze ludzie nie wykupują miejsc, parkują dla miejsc przeznaczonych dla gości a potem zdziwko i „ooo nie ma miejsc bo krzaczki, zostawię swoj samochód na drodze pożarowej bo gdzie mam zaparkować”


@kasa: no fajnie, ale to wspaniała, niemal utopijna wizja. W praktyce wygląda to tak, że
@Argonzz: Tak jak wspomniałem. To, ze ktoś nie ma miejsca do parkowania to jego problem. Nie uprawnia go to do tego, żeby zastawiać drogę pożarową! Co znaczy normalne miejsca? Ile? Dla każdego mieszkania po dwa i jeszcze dla każdego potencjalnego gościa? Skąd przekonanie, ze miejsce ma być darmowe? Najlepiej działają osiedla z wydzielonymi prywatnymi miejscami mieszkańców i dodatkowe wolne z parkometrem. Przynajmniej nikt gruzów po chodnikach i zieleni nie zostawia.
@Paczek_w_masle: Czemu miasto ma ogarniać miejsca do parkowania dla mieszkańców? To chyba deweloper/wspólnota/spółdzielnia musi ogarnąć na swoich gruntach. Miasto nie może każdemu zapewnić miejsca wszędzie. Tam gdzie się da, gdzie jest dużo usług i obiektów użyteczności publicznej to soe to robi, w strefie płatnego parkowania. Ale żeby miasto miało ogarniać miejsca na osiedlach mieszkalnych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: Czemu miasto ma ogarniać miejsca do parkowania dla mieszkańców? To chyba deweloper/wspólnota/spółdzielnia musi ogarnąć na swoich gruntach. Miasto nie może każdemu zapewnić miejsca wszędzie. Tam gdzie się da, gdzie jest dużo usług i obiektów użyteczności publicznej to soe to robi, w strefie płatnego parkowania. Ale żeby miasto miało ogarniać miejsca na osiedlach mieszkalnych?


@kasa: tak jak pisałem: nie znam rozwiązania, tylko mówię jak to wygląda w praktyce. U mnie