Wpis z mikrobloga

„Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, przecież da się przecisnąć”

Jak mnie #!$%@? Polska mentalność porzucania swojego gruzu gdziekolwiek. I jeszcze straż miejska dająca pouczenie albo śmieszny mandat za 100zl. Samochód z drogi pożarowej powinien być bezwłocznie odholowany. A za parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem mandat 500zl. #polska #polskiedrogi #chlewobsranygownem #bekazpisu #prawojazdy
kasa - „Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, pr...

źródło: comment_16615127465IdG3aKr1WXPAUuqTYHFJ5.jpg

Pobierz
  • 103
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@kasa: ukrócanie miejsc parkingowych na rzecz szerszych chodnikow, wiekszej ilosci zieleni itp. to nie jest dobre rozwiazanie, bo kierowcy gdzieś muszą zaparkować. Im większe miasto, im większa okolica pracownicza lub sypialniana, tym większy problem. Niestety ilość samochodów to już często 2 lub 3 na mieszkanie.
Co do zastawiania dróg pożarowych, czasem chciałoby się, by straż pożarna miała możliwość przepychania aut bez konsekwencji, ale obawiałbym się, że to by była furtka do
@kasa: To prawda... ale nie do końca. Jakby na naszym osiedlu egzekwowali "parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem" to sąsiedzkie osiedle by miało napływ naszych samochodów - i fala płynie dalej.
Raczej widzę 2 drogi
a) prawo budowlane wymagające 1 miejsce / 1 lokatorni kto ma 2 samochody niech się martwi; +
b) prawo do taranowania przez straż pożarną nieprawidłowo zaparkowanych.
Na razie wygląda tak, że policja sobie patrolując co
@sierpien22
@tekserew
@kasa Choćby w Polsce były ogromne parkingi po 500 miejsc, to ludzie i tak by parkowali pod klatką, bo są leniwi i głupi. Polscy kierowcy zatrzymali się mentalnością w PRL, dlatego jesteśmy drogową zakałą na mapie UE.

Zdjecie moje - obok kilka ulic pustych z wyznaczonymi miejscami, ale im się nie chce przejść 20, 50, 100 metrów. A 200 metrów dalej darmowy parking galerii na kilkaset miejsc.
red7000 - @sierpien22 
@tekserew 
@kasa Choćby w Polsce były ogromne parkingi po 500 ...

źródło: comment_1661513349i9Dn0fJ0QW2j2DJzCyb43D.jpg

Pobierz
@kasa: ukrócanie miejsc parkingowych na rzecz szerszych chodnikow, wiekszej ilosci zieleni itp. to nie jest dobre rozwiazanie, bo kierowcy gdzieś muszą zaparkować.

Niestety ilość samochodów to już często 2 lub 3 na mieszkanie.


@tekserew: mam nadzieję, że to bajt.

Po pierwsze - słusznie, że w końcu zaczynamy stawiać na szersze chodniki i zieleń. Miasta, w których się żyje najlepiej, to te, które marginalizują ruch samochodów. Same parkingi powinny być rozwiązane
@kasa: Jaki #!$%@? deweloper? Wszystko we współpracy z gminą. Wylazłem na balkon, pod blokiem naprzeciwko można by oficjalnie wyznaczyć ze 6 miejsc, do tego masz jakieś 10 garaży dla nich. A mieszkań jest jakieś 30.
Nawet na początku był dodatkowy mały parking na kilka bloków - ale przerobili go na plac zabaw.
Póki co jest spokój, bo padł pobliski market i kto się nie mieści pod domem to tam parkuje.
PS
@kasa: Dobra, kup sobie samochód, miej rodzinę, w tym starsze osoby, pożyj trochę. Jak mi zaparkujesz pod wyjściem z klatki bo właśnie schorowana babcia kuśtyka po schodach - nie będę Ci robił zdjęć i wysyłał na policję.
Peace and love.
@kasa: Tak?, no widzisz, u nas formalnie droga wewnętrzna jest na tyle wąska, że nawet nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania. Zatrzymałeś się po babcię? Mandat.
Ps - dla mnie nie jest problem zostawienie gruza gdzieś dalej - dojdę sobie. Natomiast gdyby nagle wszyscy zaczęli literalnie się rozliczać (a ktoś kupił teren po markecie i wprowadził opłaty) - to bym musiał oj daleko biegać. No dobra, mogę czekać aż zwolni się
kierowcy gdzieś muszą zaparkować


@tekserew: oczywiście, szkoda, że nie myślą przy okazji, że inni gdzieś muszą jeździć rowerem albo chodzić.

Jak ja mam do postawienia gdzieś sofę, to się z nią nie #!$%@? do sąsiada albo przed klatkę, tylko trzymam w swoim mieszkaniu albo piwnicy. A przecież też muszę. Jak musisz gdzieś zaparkować, to musisz się zatroszczyć o miejsce na ten swój mus. Kosztuje? No trudno, ale przecież musisz, to zapłacisz
N.....y - > kierowcy gdzieś muszą zaparkować

@tekserew: oczywiście, szkoda, że nie...

źródło: comment_1661516341UFMY8mg0uo6Tv4wVuUlSZ1.jpg

Pobierz
@red7000: Mieszkam na ogrodzonym osiedlu. Miejsc parkingowych mamy w #!$%@?, jakieś 40-60 wolnych w obrębie osiedla, ale banda głąbów parkuje na drodze pożarowej, bo te wolne miejsca są za blokiem i musieliby przejść jakieś 60-120m. Średnio co jakieś 2 dni obserwuję jak śmieciarka musi #!$%@?ć po krawężnikach i trawnikach, bo jest za wąsko, żeby przejechała, i nie zarysowała tego szmelcu, który stoi poparkowany na każdym kawałku drogi...