Wpis z mikrobloga

„Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, przecież da się przecisnąć”

Jak mnie #!$%@? Polska mentalność porzucania swojego gruzu gdziekolwiek. I jeszcze straż miejska dająca pouczenie albo śmieszny mandat za 100zl. Samochód z drogi pożarowej powinien być bezwłocznie odholowany. A za parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem mandat 500zl. #polska #polskiedrogi #chlewobsranygownem #bekazpisu #prawojazdy
Pobierz kasa - „Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, pr...
źródło: comment_16615127465IdG3aKr1WXPAUuqTYHFJ5.jpg
  • 103
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kasa: "polska mentalność" xd
Polecam zerknąć na to, jak się parkuje auta w Hiszpanii. Jak byłem w Sevilli to baba wysiadła z auta zaparkowanego na rondzie i poszła do sklepu, podobno takie podejście do parkowania to nic wyjątkowego u nich, nie wiem, byłem tam dwa tygodnie, widziałem kilka dziwnych prób parkowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sierpien22: przecież miasto ma być dla ludzi, co to za pomysł, że kto ma dwa auta, ten ma problem?
Miasta są różne, prace są różne, jak masz "sypialnie" po drugiej stronie miasta niż miejsca pracy, to jak sobie wyobrażasz jedno auto na rodzinę, kiedy masz pracę obojga rodziców i dzieci do szkoły/przedszkola?
Miasta są duże, do pracy jest daleko, komunikacja miejska nie zawsze jest rozwiązaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tekserew: Ale co mnie obchodzi, ze ktoś ma 3 gruzy i jedno miejsce parkingowe? Niech się pozbędzie dwóch gruzów albo wykupi dodatkowe dwa miejsca. Musi gdzieś zaparkować, nie musi tego zrobić pod blokiem, jak nie ma miejsca. Miasto nie jest z gumy. Brak zieleni w mieście to jest fatalne rozwiazanie, po każdym deszczu mała powódź, w lato straszne upały.

@kasa: ale zieleń wcale nie musi się kłócić z miejscami parkingowymi.
@Shatter: Wyobrażam to sobie, że dla ludzi nie znaczy tylko dla mojej rodziny. Mam zapewnione jedno miejsce - a drugie to już mój problem. Oczywiście najlepiej, gdybym mógł je wykupić, skoro potrzebuję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@camelinthejungle: jakie to są "skrajne przypadki"? Mąż pracuje w miejscu x, żona w miejscu y, dojazd komunikacją jest czasochłonny, więc mają dwa auta. Jak mieszka z nimi dorosłe dziecko, to ma ono swoje auto, bo jeździ nim do szkoły/na studia/do pracy.

A marginalizacja ruchu aut jest możliwa tylko przez wysokiej jakości komunikację miejską, odpowiednią ilość tras rowerowych i odpowiednio zaplanowane miasto. Jak autem możesz do pracy dojechać w 10-15 minut a
@tekserew na ani jednym centymetrze chodnika nie powinno być auta. To jest przestrzeń dla pieszych. Są parkingi dla samochodów. #!$%@? jeśli nie ma miejsca dla samochodów. Stawiasz kilometr dalej samochód i #!$%@? pieszo albo mandacik. Sam jeżdżę i chodzę pieszo i non stop muszę się przeciskać slalomem między maskami aut bo jakaś ameba postawiła samochód na 3/4 chodnika.
@kasa: Absurdem to jest pato deweloperka, która nie ma odgórnie narzuconych ilości miejsc postojowych proporcjonalnie do liczby mieszkańców danego bloku. Nawet jeśli jest miejsce na parking na 20 aut, to robią mniej, bo co ich to obchodzi. Takie coś trwa latami, a aut przybywa za każdym rokiem. Później miasto nastawia słupków przy chodnikach i nie ma gdzie stanąć bez zablokowania całej drogi. Mówię szczególnie o Wawie, ale pewnie jest to norma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nie_znany: to tak jak z rowerzystami, którzy uważają, że kostka brukowa jest dla nich zła i z tej okazji mają prawo jechać po drodze. Mało rzeczy jest tak irytujących jak samolubność na drodze - kiedy kierowcy parkują na pasach, kiedy rowerzyści ignorują drogi dla rowerów boo (i tu wstaw jakiś absurdalny argument), kiedy pieszy wskakuje przed maskę, bo on ma pierwszeństwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aksal89: xD no ja kisne z tych leniwych ludzi, którzy mają do wyboru - zaparkować jak człowiek i przejść kilkadziesiąt metrów, albo gdzieś się wcisnąć i nie dość, że wkurzać innych, niszczyć trawnik, to jeszcze ryzykować, że mu się auto uszkodzi xd