Wpis z mikrobloga

„Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, przecież da się przecisnąć”

Jak mnie #!$%@? Polska mentalność porzucania swojego gruzu gdziekolwiek. I jeszcze straż miejska dająca pouczenie albo śmieszny mandat za 100zl. Samochód z drogi pożarowej powinien być bezwłocznie odholowany. A za parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem mandat 500zl. #polska #polskiedrogi #chlewobsranygownem #bekazpisu #prawojazdy
kasa - „Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, pr...

źródło: comment_16615127465IdG3aKr1WXPAUuqTYHFJ5.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • 1
@Shatter: W blokach z prl tez często można wykupić miejsxe. Trzy gruzy na mieszkanie jest ok, jak masz na nie miejsxe. Jak nie masz, to jest to patologia.
  • Odpowiedz
  • 2
@Shatter: Ok, to w Polsce można parkować gdzie popadnie, bo byłeś dwa tygosnie w hiszpani i widziales kilka dziwnych prób parkowania. Nie mam pytań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasa: ja jakkolwiek to usprawiedliwiam? Wręcz przeciwnie. Wystarczy że przeczytasz, co napisałem. Po prostu bawi mnie nazywanie jakiejś uniwersalnej cechy "polską".
  • Odpowiedz
@pieczk Odwołuję do wpisu wyżej. Parking nigdy nie jest zapełniony w 50% w najbardziej ruchliwe dni, parkują tam mieszkańcy, stoją nieużytkowane auta, autokary i busy na pauzie i dalej jest miejsce.

Chodzi o to, że gdyby ludzie parkowali na ulicach i tylko ci pozostali zajeżdżali na otwarty parking, to byłby porządek.

Ten parking jest otwarty od 20 lat. Zibacz sobie Carrefour Legnica, ile tam jest miejsc. A tam jest tylko carrefour i
  • Odpowiedz
Odwołuję do wpisu wyżej. Parking nigdy nie jest zapełniony w 50% w najbardziej ruchliwe dni, parkują tam mieszkańcy, stoją nieużytkowane auta, autokary i busy na pauzie i dalej jest miejsce.

Chodzi o to, że gdyby ludzie parkowali na ulicach i tylko ci pozostali zajeżdżali na otwarty parking, to byłby porządek.

Ten parking jest otwarty od 20 lat. Zibacz sobie Carrefour Legnica, ile tam jest miejsc. A tam jest tylko carrefour i kilka
  • Odpowiedz
@pieczk Napisałem wyraźnie, że parking jest otwarty od 20 lat. O to chodzi, żeby nie łamać prawa ani naruszać regulaminów. Wiem, co mówię, mieszkam tu.
  • Odpowiedz
@kasa: na takie kaciały to powinny auta specjalne (karetki, wozy strażackie, tramwaje) zwyczajnie taranować takich idiotów. I pomysłodawca takiego parkowania powinien ponosić koszty naprawy obydwu pojazdów. Skoro nie umie zaparkować z liniami albo ogarniać prostych znaków typu "zakaz zatrzymywania się" no to sorry, ale z buta zapieprzać, a nie auto prowadzić.
  • Odpowiedz
@Rabusek Na osiedlu, którego dotyczy wpis, strefy zamieszkania były, ale wystarczyło kilka zgłoszeń do SM aby zostały zlikwidowane.

Pewnie do dnia dzisiejszego nie było by nawet podstaw do ukarania posiadacza pojazdu ze zdjęcia gdyby nie kilka kontroli przeprowadzonych przez Straż Pożarną. Udało im się zmotywować prezesa spółdzielni do tego stopnia, że teraz każdy blok posiada poprawnie oznakowaną drogę pożarową o wymaganej szerokości 4m wraz z placami do zawracania.

Tylko co z tego,
  • Odpowiedz
@next4322: Bo drogę pożarowa można w Polsce zastawiać. Przerabiałem temat w 2019, u nas non stop ktoś ba niej stał.

Zrobiłem trochę rabanu to postawili strefę zamieszkania, a na prywatne miejsca trzeba identyfikatora
  • Odpowiedz
@Rabusek Oznakowanie w miejscu ze zdjęcia jest prawidłowe, tzn. na tym odcinku drogi obowiązuje znak B-36, którego niestety nie widać na zdjęciu. Brakuje niestety jego egzekucji.

Jak już jakimś cuden komuś uda się skutecznie wezwać na miejsce Straż Miejską to i tak za każdym razem po ich przyjeździe wszystkie źle zaparkowane auta w magiczny sposób "znikają", niczym Harry Portier pod peleryną niewidką ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
B-36


@next4322: ah, dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wszystkie źle zaparkowane auta w magiczny sposób "znikają", niczym Harry Portier pod peleryną niewidką ( ͡º ͜ʖ͡º)


@next4322: to dzwonic co godzine xD Ja potrafilem SM wezwac 4 razy w ciagu dnia na samym poczatku, teraz juz ludzie sie nauczyli i przez ostatni rok z raz czy dwa byla taka hardkorowa sytuacja ze
  • Odpowiedz
@Argonzz: Ludzie to leniwi d***le. Licza sie tylko oni. Pod praca mam parking na jakies 30 samochodow, plus kilka miejsc na sluzowe (miejsca opisane, z tabliczkami). Nawet przy pustym parkingu i tak ludzie na nich zaparkuja bo sa 5m blizej wejscia. Czesc potrafi zaparkowac tak, ze wysiadajac od razu wchodzi na pierwszy stopien schodow.

Problem nie jest w miejscach tylko mentalnosci.
  • Odpowiedz
@kasa: Jestem za tym, by w takich wypadkach pojazd uprzywilejowany mógł staranować blokujacy samochód bez jakicholwiek konsekwencji. Ludzie gdy usłyszeliby syreny, sami by szybko przestawali swoje pojazdy.
  • Odpowiedz