Wpis z mikrobloga

Już od dawna pewna rzecz mnie zastanawiała. Jak to jest z tymi polskimi mediami, które lansują się jako lewicowe, ale kiedy włączysz sobie taki TVN, nagle może się okazać, że będziesz miał nieprzyjemność posłuchać mądrości osób takich jak Dorota Zawadzka czy Rafał Olszak? Według TVN metody i poglądy tych ludzi są lewicowe czy jak? Czy ta lewicowość to ma być taki PiS tylko bez kościoła? Na takiej zasadzie można do TVN zatrudnić Krzysztofa Karonia, bo jest wolny odkąd wRealu24 zbanowali. Dobry transfer byłby. Mógłby być ekspertem od marksizmu, a przecież marksizm uchodzi za lewicowy, czyli wszystko się zgadza. Mógłby też o postmodernizmie prawić, czy jak on to nazywa, o antykulturze, bo taka antykultura brzmi prawie jak kontrkultura, a jak kontrkultura no to wiadomo, lewica nie. Zawadzka, Olszak, Karoń. Dobra ekipa, żeby w Polsce szerzyć myśl lewicową.

Ślub od pierwszego wejrzenia: Skandal w programie. Ekspert obraża samotne matki i kpi z feminizmu

#neuropa #tvn #telewizja
  • 7
@aegispolis: czyli polska liberalna stacja to w praktyce tacy ateistyczni prawacy, ta? Narracja o rolach płciowych i patriarchalne metody wychowawcze oparte na jakimś skrajnym behawioryzmie to jest ten neoliberalizm? Ja mam inny obraz liberalizmu, ale co zrobisz, takie realia. Czyli taki TVN powinien Korwina promować, bo jego poglądy idealnie uzupełniają trio: Zawadzka, Olszak, Karoń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czyli polska liberalna stacja to w praktyce tacy ateistyczni prawacy, ta?


@rmweb: Nie, tutaj w ogóle nie chodzi o religię. Po pierwsze, to jest stacja, a nie partia polityczna. Ale jakbyś się uparł, by przypisać im jakąś dominującą narrację, to jest ona neoliberalna, a więc centroprawicowa. Za to różnice między tym, a skrajną prawicą rodzaju Korwina, Roli, czy innych kremlowskich pokemonów jest drastyczna. Wspólna jest zasadniczo tylko orientacja na kapitalizm. Różne?
@aegispolis: Dla mnie ludzie, którzy promują behawioryzm i wmawiają ludziom role płciowe to prawactwo. Mój liberalizm ogólnie polega na wolności od norm kulturowych. Nie zamierzam go definiować szczegółowo, bo mnie to do niczego niepotrzebne. Wspólna według ciebie jest tylko orientacja na kapitalizm? Tego nawet nie wiem, czy te wszystkie cztery wymienione przeze mnie osoby popierają kapitalizm. Ja tutaj #!$%@?ę od ekonomii i polityki. (Marcina Roli nie wymieniałem i nie komentuję).

Dorota
@rmweb: TVN nastawione jest na czysty zysk: w tym samym czasie potrafiło publicznie gromić książki zalecające bicie dzieci oraz, jednocześnie, promować show "Surowi rodzice", w którym, w ramach "konsekwencji złego zachowania", zamykano krąbrnych nastolatków na ośnieżonym balkonie, boso, w krótkich rękawkach, i trzymano tam aż skruszeją. Nad tym programem też miała nadzór magister psychologii.
@rmweb: Ok, ale po co tworzyć sobie własne definicje i tym samym nie móc się z nikim porozumieć, zamiast używać tych powszechnie przyjętych? Jaki w tym sens?

Mój liberalizm ogólnie polega na wolności od norm kulturowych.


To nie ma nic wspólnego z liberalizmem. Liberalizm polega na postawieniu wolności jednostki na pierwszym miejscu, w ogóle nie odnosząc się do norm kulturowych.
@aegispolis: XD to co to za wolność jednostki, kiedy jacyś behawioryści i kultura programują twój umysł, żebyś działał tak, jak jakimś grupom interesów pasuje. Nie może być mowy o wolności w takiej sytuacji. To jest takie bredzenie libka, że deklaratywnie stawia wolność jednostki na pierwszym miejscu i na słowach się kończy, bo z przemocą psychologiczną i opresyjnymi normami nie walczy i pozwala, żeby one sterowały zachowaniem ludzi i nazywa to wolnością