Wpis z mikrobloga

Siemano. Macie jakieś fajne trasy rowerowe na #szosa we #wroclaw? Potrzebuję dwóch - ~30km i ~60km z rozpoczęciem wycieczki w okolicach Korony. na2kola widziałem, ale większość sporo dłuższa + z zachodu Wrocławia :/ Może być najnudniejsza na świecie bez żadnych przewyzszeń, najważniejsze żeby był dobry asfalt i możliwie mało samochodów.
#rower
  • 14
@Sigmanus: Zerknij na trasę EV9 - do Zakrzowa trzeba przeboleć średnio przyjemną DDR, ale dalej zdaje się było już całkiem sympatycznie plus trochę wzniesień. Tylko pamiętaj, żeby nie skręcać na Skotniki :) Z Korony do Tarnowca masz 25 km, a skoro może być nudno, to kręć w te i z powrotem :) Wieczorami na tej trasie są fajne widoki na Wrocław.
@Sigmanus: z Korony to ładujesz się w "góry" kocie. Trzebnica, Prababka, Krakowiany, Zaprężyn, Cielętniki i reszta wioch. Dla odmiany można też pojechać czasem na Uraz i tam jakąś małą pętlę zrobić
@Ogau: Tam właśnie głównie jeździłem, ale jak wczoraj zderzyłem się z remontem w Ramiszowie to zwątpiłem w te przywrocławskie trasy xD Masz może jakiś ślad omijający ten wjazd przez EV9?
@Sigmanus: nie mam, bo jeżdżę na pamięć. Moja ulubiona pętla po pracy (bo najwięcej pod górę) to w Siedlcu odbijam na Wysoki Kościół, tam atak pod kościół i nawrotka, potem Trzebnica, Prababka, Cielętniki, Krakowiany i na Wrocław przez Zaprężyn lub Skarszyn.
@donmateok: No tak, zerknąłem na gugla i zdjęcia z 2017 r. faktycznie nie zachęcają. Tyle że najwyraźniej doinwestowali w infrastrukturę ostatnimi czasy, bo teraz asfalt mają prima sorta, istny raj dla szosiarzy. Polecam zweryfikować swoje uprzedzenia :)