Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego mema, oto wyrok sądu w podobnej sprawie oraz przepis mówiący o tym że tajemnica stawki jest nielegalna

Dalej Sąd Rejonowy stwierdził, że stanowisko pozwanego, iż wynagrodzenie zostaje określone w aneksie na zasadzie porozumienia stron prowadzi do pozbawienia sensu całego systemu wynagradzania jaki został wprowadzony w 2008 r. i którego celem było powiązanie wynagrodzenia zasadniczego z oceną pracy pracownika. W tym zakresie Sąd Rejonowy powołał się na zeznania świadka R. K. (2), która z ramienia związku (...) uczestniczyła w przygotowaniu przedmiotowego Regulaminu, który wszedł w życie l czerwca 2008 r., a która potwierdziła, iż tworząc Regulamin strony przyjęły, iż ocena (...) będzie oceną decydującą o wysokości wynagrodzenia zasadniczego pracownika. Świadczyć o tym miał również, zdaniem tego Sądu, fakt, iż ocena ta została dokonana po raz pierwszy w 2008 r. i obejmowała rok 2007, była więc czasowo powiązana z wprowadzeniem nowego regulaminu wynagradzania.

W tej sytuacji Sąd Rejonowy zasądził na rzecz powoda dochodzą przez niego kwotę 29 201,03 zł brutto wraz z ustawowymi odsetkami, opierając się na niekwestionowanych wyliczeniach przedstawionych przy piśmie procesowym pełnomocnika pozwanego z dnia 30 maja 2011 r.

http://orzeczenia.lublin.so.gov.pl/content/$N/153005000004021_VIII_Pa_000104_2013_Uz_2016-03-09_001

Absurdalnie, w ocenie Sądu Najwyższego, brzmi bowiem twierdzenie, że pracodawca wprawdzie ocenia dobrze lub bardzo dobrze efektywność pracownika, ale nie uzależnia od niej uprawnień płacowych, choć się do tego zobowiązał w regulaminie wynagradzania.

----

Zignorować, mówić o swoich zarobkach i pozwać Janusza za zapisy które ingerują w Twoje dobra osobiste (jakim jest informacja o własnych zarobkach).

https://prawniklewandowska.pl/tajemnica-wynagrodzenia/

#pracbaza #pracait #korposwiat #pracaspawaczamnieprzeistacza #prawo #firma #januszebiznesu
Pobierz suqmadiq2ama - Nawiązując do tego mema, oto wyrok sądu w podobnej sprawie oraz przepi...
źródło: comment_1662353023G5Lb7eAbDlzDfZxqtVJhpZ.jpg
  • 152
Januszeks w celu osiągnięcia korzyści materialnych wprowadza w błąd przez zatajenie istotnych informacji

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wprowadzanie_w_b%C5%82%C4%85d

Wprowadzenie w błąd polega na podjęciu przez sprawcę zabiegów mających na celu wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego nieprawdziwego obrazu rzeczywistości. Błąd może przejawiać się w postaci urojenia nieistniejącego faktu lub nieświadomości prawdziwego stanu rzeczy. Przedmiot błędu musi obiektywnie stanowić przyczynę dokonania rozporządzenia i powinien ściśle wiązać się z jego niekorzystnością. Zachowanie sprawcy może polegać na działaniu (nieprawdziwe zapewnienie o
@suqmadiq2ama nie wiem jakie są wasze doświadczenia ale moje są takie, że w mieście jest pod tym względem najgorzej i ludzie do dzisiaj wstydzą się mówić o pieniądzach.

W miasteczku z którego pochodzę, na porządku dziennym było pytanie znajomych (szczególnie jak zmieniali pracę) ile zarabiają - albo moje ulubione "ile wyciągasz" czyli ile zarabiasz + nadgodziny + kombinacje z szefem czy bez niego xD

Wiedziałem w każdym momencie ile mniej więcej mogę
@bkwas: Wiecie jak jest? Dlaczego przygłupi polacy stoją po stronie firm które ich ruchają?

Wraca areczek z biura

"PANIE MOSZ PAN NAJWINCY INO NIKOMU NIE GODEJ"

Tego samego dnia wraca halinka z biura

"MOSZ PANI NAJWINCY INO NIKOMU NIE GODEJ"

Tak samo nowo przyjęty młody oskar

"NIKOMU NIE GODEJ BO MOSZ PAN NAJWINCY"

I wierzą te przygłupy - jeden za 3000brutto drugi za 3200brutto trzeci młody za 3800brutto

Że są wybrańcami,
@suqmadiq2ama: jak jakiś pracownik wykonuje swoją pracę lepiej (w ocenie kierownika) i jest cenniejszy niż jego koledzy i Anetka, to daje mu więcej niż im. Jawność zarobków oznaczałoby, że na drugi dzień Anetka by skrzykneła wszystkich, że jak to "Anon więcej zarabia niż oni na tym samym stanowisku" i by była gównoburza i pracodawca by musiał albo wszystkim dać podwyżkę albo nigdy jej nie dawać Anonowi. W obu przypadkach ktoś lepszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@suqmadiq2ama: a co jeśli mój januszex:
- nie dość, że nie podaje widełek,
- robi tajemnicę z zarobków,
- ludziom co chcą podwyżki mówi, że przecież zgodzili się na niską stawkę to niech robią,
- ludziom co chcą podwyżek inflacyjnych mówi, że nie żyjemy w socjalizmie by każdy dostał równo,

- to nie płaci za nadgodziny i pracę w soboty (obiecał płacić), do których gorąco zachęca xD

Echhhhhh
@inflacja_biedaku


Dobry pracownik wie jakie są stawki na rynku
ale

To socjaliści zaglądają innym do kieszeni. PATRZ NA SIEBIE I SWOJE PIENIĄDZE LEWAKU.

No to co, JE kapitalisto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skąd ekscelencja wie o tych stawkach?
Są na to jakieś wzory czy może jednak trzeba było zajrzeć komuś do portfela żeby je poznać?

@monter_wolter: Daj spokój, to jeden z tych ( ͡° ͜ʖ
Pobierz suqmadiq2ama - > @inflacjabiedaku 

 Dobry pracownik wie jakie są stawki na rynku
ale...
źródło: comment_1662361546CztRZhcEAQzzq5WYgNJjSm.jpg
@inflacja_biedaku

można zobaczyć stawki w ogłoszeniach

a o co apeluje OP?

A z tym chodzeniem na rozmowy to już w ogóle świetny pomysł.
Rozumiem, że to jest skuteczne jak ktoś jest specjalistą i stawki mogą się mocno różnić, ale nie wiem jak sobie wyobrażasz żeby pracownik produkcji chodził na rozmowy w celu poznania stawki konkurencyjnym januszexie, bo po pierwsze godziny pracy na ustalone sztywno, po drugie gdyby każdy tak robił to działy
@suqmadiq2ama: a co jeśli mój januszex:

- nie dość, że nie podaje widełek,
- robi tajemnicę z zarobków,
- ludziom co chcą podwyżki mówi, że przecież zgodzili się na niską stawkę to niech robią,
- ludziom co chcą podwyżek inflacyjnych mówi, że nie żyjemy w socjalizmie by każdy dostał równo,

- to nie płaci za nadgodziny i pracę w soboty (obiecał płacić), do których gorąco zachęca xD

Echhhhhh

@general_row_grotecki: Wtedy
a o co apeluje OP?


@monter_wolter: OP apeluje aby wynagrodzenia były jawne czyli jak za komuny tablica wisiała i każdy widział kwotę obok nazwiska. Nie chcę aby było powiązanie nazwisko - płaca. W ogłoszeniach nie trzeba podawać nazwy firmy oraz przedstawia się widełki. To, że Janusz sobie zobaczy, że nie zarabia górnych widełek to nie to samo co jak zobaczy, że jego kolega tyle zarabia.