Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
Odliczam swoje ostatnie zmiany w #pracbaza . Z każdą zmianą powtarzam, że już gorzej być nie może, ale jest coraz gorzej XD

Tego ranka mieliśmy aż 26 odwołanych lotów - głównie (jeśli nie tylko) w Gatwick. Do ost chwili pracowaliśmy na tym, by obsadzić wszystkie poranne loty z brakującą załogą właśnie wykorzystując ludzi z odwołanych lotów (inaczej się nie dało).

Wisieńka na torcie tuż przed zakończeniem 12h zmiany, kiedy człowiek już jest na ostatkach sił, a musi te przeklęte telefony odbierać:

Dzwoni stewardessa z pretensjami, że zmieniliśmy jej lot w ost chwili na dłuższy, a ona chce z powrotem na poprzedni, bo ma wizytę u lekarza i musi wcześniej skończyć. Nie powinnam była się na to zgodzić, ale chciałam być miła i pójść na rękę. Ale niestety, coś kosztem czegoś - robiąc zamianę z osobą, która była na jej wcześniejszym locie, oczywiście steward operujący teraz ten dłuższy lot, zaczął mieć pretensje, że to nie fair, że on nie chce tego operować i już. No cóż, skończyło się na tym, że rzucił słuchawką XD

Mam dość tych ludzi, mam dość ciągłych pretensji, zarówno ze strony załogi pokładowej, jak i pilotów, o zmiany w ich rosterach.

Jeszcze 4 nocki (°°

#samolociara #lotnictwo #uk #zalesie #praca #pracbaza #pracazagranica
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@FantaZy: tak, załogi brakuje, ale głównym problemem są opóźnienia lotów wylatujących do/z LGW przez ATC (sloty). To jest efekt domina - przez opóźnienie, załoga nie może dalej operować lotów, więc wykorzystujesz ludzi na zastepstwach, załoga później musi zacząć nowe duty, bo muszą mieć minimum odpoczynku... I załogi zaczyna brakować.
Mam dość tych ludzi, mam dość ciągłych pretensji, zarówno ze strony załogi pokładowej, jak i pilotów, o zmiany w ich rosterach.


@Ag90: W sumie to tylko dowodzi, że to nie praca dla Ciebie. Bo taka przecież jest jej specyfika. To trochę tak jakbym ja się skarżył, że każą mi jeździć samochodem, albo śmieciarz się skarżył, że śmieci śmierdzą. No widziały gały co brały.

Oby nowa Ci bardziej podeszła (
Dzwoni stewardessa z pretensjami, że zmieniliśmy jej lot w ost chwili na dłuższy, a ona chce z powrotem na poprzedni, bo ma wizytę u lekarza i musi wcześniej skończyć. Nie powinnam była się na to zgodzić, ale chciałam być miła i pójść na rękę. Ale niestety, coś kosztem czegoś - robiąc zamianę z osobą, która była na jej wcześniejszym locie, oczywiście steward operujący teraz ten dłuższy lot, zaczął mieć pretensje, że to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motoinzyniere: Po skończeniu apprenticeshipu wiedziałam, że to nie dla mnie + miałam pracować na innym stanowisku. Ale nam wcisnęli Crewing, bo tylko tam były wolne wakaty ¯\(ツ)_/¯

@Zarzad_pana_areczka: Najpierw właściwie kapitan zadzwonił i wstawił się za tą dziewczyną, a potem podał jej słuchawkę. Normalnie na coś takiego się nie zgadzam - jeśli miała pilną wizytę u lekarza, to powinna była zgłosić to base managementowi I by miała dodatkowy kod