Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Kupując mieszkanie w starej kamienicy postanowiłem je zmodernizować.
Wywaliłem 4 piece kaflowe i zrobiłem centralne ogrzewanie: taniej, szybciej ciepło, bezpieczniej.
Wszystko oczywiście legal, co rok chodził kominiarz i było git.
W tamtym roku kominiarz poszedł na emeryturę i pojawił się nowy narybek. Wbija do mnie i od razu :
- uuuu panie, a kto tu Panu tak #!$%@?ł #pdk.tu nie może być pieca centralnego ogrzewania bo kominy stare i do dupy i nie może być i ch...
-panie, ale Pana poprzednik przez 10 lat nie miał o to pretensji. Wentylacja jest, ciąg jest, czujnik tlenku węgla jest. O co Panu chodzi?

- o to że nie można i tyle. Bo tu sąsiad jest pewnie podpięty i nie można tak.

- nie ma tu żadnego sąsiada. W całej klatce mieszkam ja i jedna rodzina z innym pionem kominowym.

-nie i #!$%@?.

No to idę do administracji wyjaśnić sprawę. Usłyszałem że stary kominiarz nie miał racji i nie mogę mieć centralnego. Jak chce palić węglem to mam sobie przywrócić piece kaflowe.
Pytam babki co z ochroną środowiska? Lepiej dymić eko groszkiem z jednego komina czy grubym węglem z 4 kominów?
Trochę speszona odpowiedziała że takie są przepisy i tyle. Koniec tematu.

Usunąłem piec CO, jako że nie ma gazu w kamienicy to zdecydowałem się na ogrzewanie elektryczne a konkretnie na promienniki podczerwieni.
Do tego doszły koszty podłączenia prądu (3 fazy).
Właśnie jestem na ukończeniu prac i co?
I słyszę że będę płacił ponad 4x więcej za prąd jak go zużyje więcej.
No #!$%@?... (°°
Byle do emerytury i stąd #!$%@?, mam dość tego chorego kraju.
#zalesie #wegiel #ogrzewanie ##!$%@?
  • 10
@Ketonowy: ale to zrobiłeś cokolwiek bez oficjalnego pisma czy dostałeś od nich jakiś papier?

Zarządca bloku ma obowiązek zlecić kontrolę kominiarzowi, ale u mnie jak były jakieś nieprawidłowości to czekałem na papier i dopiero poprawiałem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheGreenBastard: no tak, zapomniałem dodać że nie mam szklanej kuli i nie widziałem w niej nowych przepisów dotyczących energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. @PurpleHaze: niby tak, ale nie miałem już ochoty na przepychanki z administratorem, tym bardziej że szykował się remont więc stwierdziłem że przy okazji zmienię ogrzewanie bo węgiel i tak coraz droższy i trudny do zdobycia.