Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto orientuje się jakie ćwiczenia na brzuch mogę wykonywać w domu po operacji przepukliny odcinka lędźwiowego(2 lata temu)? Nie chciał bym sobie zrobić krzywdy a chciałbym trochę poćwiczyć brzuch. Szukałem w internecie i słabo to wygląda. Fizjo każdy mówi co innego, jeden że w ogóle nie mogę,drugi że bardzo uważać ale można itp. Dzięki za pomoc.
#silownia #mirkokoksy
  • 6
  • Odpowiedz
@lisku_chytrusku napisałem, byłem u kilku. Każdy mówi co innego. Ja nie mam żadnego bólu przy ćwiczeniach tylko np. brzuszki nie są zalecane po takiej operacji a jak już to z ogromną dbałością żeby nie odklejać części lędźwiowej. Jest to bardzo trudne więc ryzyko jest duże żeby sobie zrobić. Szukam ćwiczeń które nie mogą narobić aż takiej krzywdy.
  • Odpowiedz
@lisku_chytrusku dostałem ćwiczenia rozciągające oraz na powracające bóle promieniujące do nogi jak i całych pleców. Ale jeśli pytałem o ćwiczenia dla siebie to znaczy co mogę robić a czego nie to każdy mówił co innego, ćwiczę sobie z hantlami, pompki itp. uważając na plecy czyli bez żadnych skłonów i podnoszenia ciężaru z ziemi ale na brzuch nie potrafię nic znaleźć ani wymyślić(prócz planka)żeby było bezpiecznie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz