Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 963
To nie do wiary, jak doświadczenie życiowe może zmienić człowieka. Jeszcze kilka lat temu byłem wyznawcą Korwina, wierzyłem w Boga, nie trawiłem gejów, lesbijek i zawsze biegałem z białym orłem, na koszuli, oraz tępym uśmiechem na mordzie. Kreacja na patriotę, husarza czy nie wiem co mi się uebao w tej głowie.
Zacząłem czytać. Od jakichś gówien po książki naukowe. Zwiedziłem kilka krajów, gdzie poznałem ludzi innych wiar i poglądów - dziękuję im za to jak poszerzyli mój światopogląd. Otworzyłem się na ludzi innej orientacji. Okazało się że to tak naprawdę ja potrzebowałem pomocy, a Ci których najbardziej nie trawiłem mi ją dali. Sami... Bez proszenia. Tak jak ich kiedyś nie lubiłem to dziś bym za nimi "w ogień skoczył", pomimo że to "lewaki".
Jak to możliwe? Geje okazali się bardziej ludzcy od kolegów prawaków? Religia to stek kłamstw służących do sterowania słabymi jednostkami? Rząd nie ma własnych pieniędzy?
Przestałem oceniać ludzi przez pryzmat orientacji seksualnej czy politycznej.
Przychodzi mi na myśl jedno słowo - wolność.
Róbcie z życiem co chcecie, nie dajcie sobie sprać mózgu, bądźcie dobrzy dla tych, którzy Was szanują i kochają i nie dajcie sobie wmówić że jesteście gorsi. Wspierajcie innych i zawsze używajcie rozumu. Ludzie są naprawdę różni, ale dopóki nie robią krzywdy innym, starajcie się akceptować ich i i ich słabości.

#gownowpis #lgbt #4konserwy #wiara #ateizm
  • 117
  • Odpowiedz
  • 1
@grzesiek23Gda akurat z religią nie zgodzę się, miko że jestem ateistą. Ludzie w większości potrzebują wiary i myśli, że ktoś nad nimi czuwa przez co potrafią stawiać czoła wszelkim trudnościom. W przypadku sterowania i manipulacji zawsze chodzi o te "słabsze" osobniki - mniej wykształcone lub o niższym IQ. Zauważ, że jest wiele inteligentych osób, które wierzą i z pewnością nie podporządkują się pod puste słowa obsługi naziemnej. Wiele z nich rezygnuje z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Niemamwiedzy: tym czym różni się osoba która atakuje kogoś, od osoby która odpowiada przemocą w obronie własnej. To katole w Polsce wprowadzają zakazy i wtrącają się w życie, bo napisali coś w ich książeczce, nie lewacy.

@Jakovv: Tak, "katole" wprowadzają zakazy, które zostały "napisane w ich książeczce", takie jak na przykład "nie kradnij" lub "nie zabijaj", co w tym widzisz złego?

A jeśli ty uważasz, że lewacy nie prowadzają zakazów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
prawak pod wpływem książek, podróży i bezpośredniego kontaktu z tymi, których wcześniej nienawidził, zmienił poglądy na ich temat, odcinek 2137.

Oczywiście nie śmieję się, wręcz cieszę się, że zweryfikowałeś swoje poglądy. Ale zabawne jest dla mnie to, jak często ten schemat się powtarza, bo to jest dowód na to, że ludzie kształtują swoje poglądy nie na podstawie rzeczywistych doświadczeń, a jakichś fake newsów, plotek, stereotypów itp.

@cutecatboy: Raczej dowód na to,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
wierzący, którzy #!$%@?ą się w życie ludzi, którzy religia nie są w żaden sposób zainteresowani sami sobie na to pracują. "Lewaki" nie narzucają Ci tego czy masz jeść mięso, kogo masz kochać, co masz robić że swoim ciałem, nie mówią nikomu co jest dobre a co złe strasząc jakimś dziadkiem na chmurce. Widzisz tę subtelną różnicę?

@Agemaker: Ja widzę tylko, że bezczelnie kłamiesz.

Tak, lewacy chcą zakazać mi jedzenia mięsa, nieustannie
  • Odpowiedz
bo wierzyć jest "wygodniej" są słabi


@grzesiek23Gda: Nie jesteś w stanie nigdy poznać rzeczywistości, więc jaki światopogląd byś nie wybrał, choćby wybrane metody naukowe, to i tak u jego podstaw będzie leżała wiara. Więc jesteś tak samo słaby.
  • Odpowiedz
To zupełny przypadek, że spora ilość kont plusujących to neuropa, a wśród plusujących jest również sporo kont, które od lat nie dodały żadnego wpisu, lub służą tylko do wykopywania znalezisk XD Wstydu nie macie.
  • Odpowiedz