Wpis z mikrobloga

Zbieram właśnie oferty na budowę domu, kopalnia beki normalnie xD


60% ofert jakie dostaję są z kosmosu, zgrubnie licząc, bazując na danych podanych przez KB powiedzmy, że koszt sso to ~ 250k (wyliczenia dla większego budynku i to jeszcze podpiwniczonego), biuro projektowe wyliczyło miesiąc temu koszt budowy na 254k, ale materiały ciągle tanieją... Większość ofert które dostaję oscyluje w okolicy 300k za samą robociznę, a największy zgrywus zarządał 450k za samą swoją pracę xDDD


To chyba etap wyparcia, rozmawiałem z kilkoma normalniejszymi potencjalnymi wykonawcami i większość mi mówi, żebym się wstrzymał jeszcze chwilę bo oni już słyszą trzaski dup i za chwilę inwestorzy będą urządzali licytacje in-minus dla firm budowlanych. Zresztą, rok temu już zbierałem oferty to mi opowiadali budowlańcy coś o terminach za 2-3 lata dopiero, a teraz, większość firm jest w stanie podjąć zlecenie do max miesiąca czasu (chyba tylko jeden ziomek mi powiedział, że na wiosnę dopiero), niektórzy są wolni od zaraz.

Przecież żądanie 450k za 3 miesiące pracy 3 ludzi to jakieś jedno pieprzone xD, od kiedy budowlaniec zarabia 50k netto/miesiąc xD #budowlaniec50k (wg danych statystycznych to średnia pensja pracownika budowlanego w 21r. to ok 6k brutto)

Także uśmiechając się do @mickpl ( ͡° ͜ʖ ͡°) "popyt maleje, podaż rośnie, wniosek jest tylko jeden: ceny będą rosły"

#budownictwo #budowadomu #budowa #ekonomia #mieszkanie #dom
slynnyzbrodniarzwojenny - Zbieram właśnie oferty na budowę domu, kopalnia beki normal...

źródło: comment_1663523749mSOuE9x409AWdBEbL9pETi.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@languser: mnie się też nie chce wierzyć, no ale takich kilka wycen dostałem. Na początku roku jakiś magik mi wycenił stan zero na 120k robociznę. Tak jak napisałem w samym poście, oni już są na etapie wyparcia, cały czas myślą, że hossa trwa i będzie trwała po wsze czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Giętarko-obcinarka do zbrojenia, wiązarka do zbrojenia, wibrator do betonu, lizak do podsadzki, łata wibracyjna komplet szalunków systemowych, rusztowanie, wypory. A jeszcze do dachu nie dotarliśmy( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bad_Wolf: sam sobie buduję i nie trzeba takich rzeczy. Do zbrojenia to wystarczy flex - najtańsza w Castoramie to 80zł. Tarcze po złotówce. Wiązarka? Wystarczy pazur.

Lizak do podsadzki - tego nie wiem, robiłem bez. Ale nie kupują nowego
  • Odpowiedz
Do zbrojenia to wystarczy flex - najtańsza w Castoramie to 80zł. Tarcze po złotówce.


@wooster: no dobrze. Tyle, że ty na razie obciąłeś drut. A zagięcie go?

Wiązarka? Wystarczy pazur.


@wooster: zwiąż 150m2 płyty czy stropu i podgadamy o czasie i cenie.

Lizak do podsadzki - tego nie wiem, robiłem bez. Ale nie kupują nowego do nowej budowy.


@wooster: nie ale sprzęt się zużywa i trzeba go amortyzować. Możesz
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf no masz rację w większości argumentów, ale też nie wszędzie. Giętarkę kupiłem za 150zł.

Łaty wibracyjnej budowlańcy nie wożą codziennie w busie, mają gdzieś na magazynie, też muszą po to pojechać i to odwieźć. A co do rusztowania to jeśli mówimy o SSO i 3 osobach, to nawet dajmy 6 ramek rusztowania warszawskiego i każda osoba by miała takie rusztowanie mieć do murowania, to 18x60 = 1080zł + kółka no to
  • Odpowiedz
Giętarkę kupiłem za 150zł.


@wooster: zegnij nią fi 16 ( ͡° ͜ʖ ͡°), tak z 50 razy i powiedz jak było.

Łaty wibracyjnej budowlańcy nie wożą codziennie w busie, mają gdzieś na magazynie, też muszą po to pojechać i to odwieźć.


@wooster: ale nie jadą po nią specjalnie gdzieś. Biorą ją "od siebie". Nie tracą na to dodatkowego czasu.

A co do rusztowania to jeśli mówimy
  • Odpowiedz
@slynny_zbrodniarz_wojenny: Jaki rejon? Ja właśnie czekam na wyceny i już widzę, że będzie wesolo.

Spece od prefabrykowanych (super szybko, tanio, lepiej niż murowane, panie, bier pan, póki mamy terminy) wstępnie wyceniają surowy zamknięty (stodoła dwuspadowa parterowa 110 m2) na... 550-660k zł xD

Murujący straszą, że cała budowa to rok-dwa, bo odstać musi, bo roboty dużo i w ogole #!$%@?. Jakby za karę mieli budować albo się bali, ile rzeczy #!$%@?ą po
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf wcale nie zaniżona. 60 zł brutto

https://m.olx.pl/d/oferta/rusztowanie-warszawskie-wysylka-polska-przeslo-budowlane-CID619-IDPNNys.html?reason=extended_search_no_results_spell_checker

Tak tak, wszystko na budowie mają certyfikowane. Szefu buty też kupuje najlepsze z certyfikatami, bo jak się Iwan potknie, to będzie kryty.

I ile razy na budowie domu gnie się fi16? U mnie (180m² dom z podciągami) musiałem zagiąć 16 chyba 6 razy. Bierzesz łapiesz w giętarkę i wydłużasz sobie ramię rura.

W niektórych przypadkach to szukasz problemu na siłę.
  • Odpowiedz
@Funky666: Polska centralna, wojewódzkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ło Panie xD mój dom bez AGD i mebli ma wyjść 650k netto, ale liczę, że może w bańce się zamknę (choc mam nadziej, że tutaj się mylę i będzie taniej niż te 850k netto).

Nie jestem zbytnio w temacie, bo jestem inwestorem, ale jak oglądałem filmik w necie to goście się wyrobili w 30 dniówek (zagregowany robota, przerwy
  • Odpowiedz