Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z kuchenki mikrofalowej, która podgrzewa jedzenie w tak wysoce nienaturalny sposób- kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa. Do tego takie jedzenie jest o wiele gorsze w smaku niż podgrzane w normalnych urządeniach (wytwarzających ciepło i przekazujących je na jedzenie).
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.
Nigdy nie zamierzam kupić tego ustrojstwa. Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka ojciec ładował telefon przy jabłkach, to go pogoniłem z tym telefonem do pokoju by nienapromieniowywał jedzenia telefonem, a co dopiero podgrzewać jedzenie falami radiowymi jeszcze.

#kuchnia #gotujzwykopem #ciekawostki #zdrowie #nauka #agd #mieszkanie #dom #swiat #technologia
Itslilianka - Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść ...

źródło: comment_16636898052toXFcWSquZSslejgmNJZp.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Itslilianka: nie do końca o to mi chodziło. W sensie np. Ognisko się pali i jest ciepło wokół niego (powietrze jest ciepłe). Słońce np. W zimie świeci i jest zimno, bo zima, ale jak świeci bezpośrednio nam w twarz, to jest nam ciepło. Czyli ogólnie jest - 20 stopni a słoneczko nas podgrzewa promieniowaniem, ale powietrza już tak nie do końca. Coś takiego gdzieś czytałem
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Mikrofalówki istnieją od 1946 roku, od tamtego czasu byłby już stos badań udowadniających szkodliwość.

Nie zdrowe mogą być jedynie gotowe dania, które są stworzone do zrobienia w mikrofali.
  • Odpowiedz
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.


@Itslilianka: Masz rację. Kozy zaczęły dawać jakieś takie tłuste mleko, kury znoszą po dwa żółtka w jajku, a to wszystko przez to, że sąsiad, wracając po robocie do domu, podgrzewa jedzenie mikrofalą.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Kuchenka mikrofalowa wrzuca w rezonans cząsteczki wody, obracając je ciągle w te i wew tę. I tak trzęsąc cząsteczkami wody w większości podgrzewa jedzenie. Ale to może częściowo tłumaczyć degradację jakościową jedzenia bo nie tylko cząsteczki wody mogą ulegać pozycjonowaniu i pytanie czy to wpływa na stabilność wiązań czy nie. Ale jest i zdecydowanie bardziej proste wyjaśnienie. Jedzenie podgrzewane w mikrofali miejscowo się przegrzewa i zamiast delikatnie, równomiernie podgrzewać, przegotowujemy
  • Odpowiedz
  • 6
@Itslilianka tak to prawda, musi być niezdrowe. Kuchenki indukcyjne to też jakiś wymysł szatana. Jakieś cewki, pola magnetyczne, prądy wirowe - daj pani spokój, kto to słyszał...
  • Odpowiedz