Wpis z mikrobloga

chciałbym zobaczyć jak biegasz 10km w 40 minut :) w tyle to może promil społeczeństwa jest w stanie przebiec 10km


@urojony_uzurpator: To nie jest prawda. Patrząc po wynikach zarówno mniejszych jak i tych największych biegów 10km w Polsce, można założyć, że poniżej 40 minut biega 3-5% aktywnie biegających mężczyzn, więc całkiem sporo przestrzeliłeś.

@Joncrow: biegać dychę poniżej 40 minut może każdy facet który nie ma nadwagi i chce mu się
Patrząc po wynikach zarówno mniejszych jak i tych największych biegów 10km w Polsce, można założyć, że poniżej 40 minut biega 3-5% aktywnie biegających mężczyzn, więc całkiem sporo przestrzeliłeś.

biegać dychę poniżej 40 minut może każdy facet który nie ma nadwagi i chce mu się poświęcić te 3-4 godziny tygodniowo na trening.


@MirkobIog: xD reszta aktywnie biegających mężczyzn ma nadwagę i nie biega 3-4 godzin tygodniowo?
@pav40: to masz zajebisty czas jak biegasz 4min/km xD dla przeciętnego biegacza wynik 5min na 10km to już jest bardzo dobre tempo


@re_plenish: Bez przesady, 5 min/km to naturalne tempo dla biegacza który już nie jest początkujący i stara się choć trochę. Podane przez OPa 8 min/km to już żółwie tempo, zakładam że 5 min/10 km o którym piszesz to literówka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A
xD reszta aktywnie biegających mężczyzn ma nadwagę i nie biega 3-4 godzin tygodniowo?


@Joncrow: nie biega tak jak powinno. Nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań, żeby każdy zdrowy mężczyzna nie mógł biegać 10 km sub40. Jeżeli zdrowy przeciętny mężczyzna jest w stanie przebiec 1km poniżej 4 minut, to znaczy, że nie ma żadnych ograniczeń psycho-fizycznych, żeby w dłuższym czy krótszym okresie nie mógł przebiec 10km poniżej 40 minut.

Ja z poziomu 10km
@Wormditt: i czemu to dowodzi? jaki ogół społeczeństwa to ludzie startujący w zawodach amatorskich? Sam mam życiówke ok 37 min, wiec wiem kto tyle nabiega. Ja pisałem ogółem a Ty wyskakujesz z zawodami.