Wpis z mikrobloga

@Zawarudo: to nie musi byc problem z cukrem. wszystko zalezy co sie zjadlo. Czesto to poprostu wzrost serotoniny po posilku i on tez powoduje taka przyjemna sennosc.Cukier>insulina>tryptofan do mozgu> sennosc.
@Spake: z normami w medycynie to w ogóle jest zabawnie, bo np dla ciśnienia są inne normy w USA a inne w Europie :D wiec analizując coś na własna rękę warto zobaczyć jak to robią w cywilizacji, bo może się okazać ze wg naszych norm wyszłoby ok, a w stanach już by kazali zmienić dietę i się ruszać a jak nie pomoże to tabsy
@Zawarudo: badałeś sam cukier, nie badałeś insuliny. Przy takich objawach i takich cukrach wykonujesz krzywą cukrową trzypunktową (pobór na czczo, w 1h i 2h) i tak samo krzywą insulinową trzypunktową. Obie krzywe muszą być z jednego badania - sprawdzone w tym samym czasie. Lekarz nie przepisze ci insulinowej, więc sobie za nią dopłać przy rejestracji na krzywą cukrową. Cukier 120 to już jest lipa. Super masz lekarza xd
Dieta z niskimi
@Spake nie wprowadzaj ludzi w błąd, dopiero glikemia na czczo >200 jest rozwnoznaczna z rozpoznaniem cukrzycy (gdy jest to pojedynczy pomiara + objawy), inna możliwość to dwukrotne powyżej 126 lub 200 glukozy w 2h po teście obciążenia (oggt). Istnieją jeszcze takie stany jak nieprawidłowa glikemia na czczo 100-126 i nieprawidłowa tolerancja glukozy >140 w oggt. To że niektórzy lekarze to dzbany nie czyni was od razu lepszymi od nich xD
@Moh1kanin: Tak, przyjmuję metforminę (ma zapobiec rozwinięciu się cukrzycy). Jednak stwierdzam, że najlepszą formą leczenia jest dieta z niskim IG, z odpowiednią kalorycznością oraz ruch (najlepiej spacery, jak ktoś może i lubi to rower i basen). Obecnie na diecie czuję się świetnie, nie jestem śpiąca po żadnym posiłku, brak chęci a podjadanie. Mam cel - odstawić metforminę i pilnować diety.
@balbezaur: https://diag.pl/sklep/badania/insulina/
https://diag.pl/sklep/badania/insulina-po-obciazeniu-50-g-glukozy-012/

Chyba, że chodziło ci o słowo "spadał". Przez pierwszy etat leczenia przyjmowałem Metformine i tam było widać najwyższy spadek z 38 do 20 po 3 miesiącach leczenia, potem już powoli stopniowo. Tak, że po roku doszliśmy do 15 jednostek, a teraz utrzymuje stabilne 7. Głównie dzięki zrównoważonej diecie i sporej aktywności fizycznej (3 pełnoprawne treningi w tygodniu + basen w sobotę)