Wpis z mikrobloga

@hpiotrekh: pas A nie jest przeznaczony do tego, żeby go zajmować, kiedy nie robisz manewru wyprzedzania / omijania, albo nie poruszasz się z większą lredkoscia. W Polsce utarło się ( nie wiem, czy jest na to odpowiedni przepis), żeby poruszać się skrajnie prawym pasem. A dzbanem to jesteś Ty, bo chłop włączający się do ruchu ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się na swoim pasie, albo na drodze z pierwszeństwem przejazdu.
@SzubiDubiDu: Wszystko zalezy od zajetosci lewego pasa, predkosci mojej i predkosci wlaczajacego sie auta. Jak jade wolno, tj ponizej dopuszczalnej predkosci (np 95-100 na 120) to odpowiedź C. Jak jade w górnym limicie, to raczej odpowiedź A.
Gdyby pas byl zajety, to albo B (jak jade duzo szybciej od wlaczajacego sie a za mna jest pusto) ale zdecydowanie czesciej C, wpuszczam go, po co ma sie stresowac.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzubiDubiDu: najczęściej to zwalniam albo przyspieszam, mistrz kazał mi unikać zmianów pasa xD
Oczywiście jakby sytuacja była stykowa, to sprawdziłbym czy mogę zjechać i w razie możliwości bym zjechał.

@SzubiDubiDu: dodaje gazu, migam długimi i trąbie z całych sił, szyba na dół, drę mordę na nieszczęśnika po czym na piskach tarasuję drogę, wybiegam do gościa i walę piąchą w szybę, żeby dorwać bydlaka. Niestety ucieka. Wsiadam do samochodu po czym wracam na plebanię. Msza w końcu za pół godziny, a ministranci już ubrani.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: ogólnie jeśli niebieski nie ustąpi zielonemu, który porusza się po pasie B pierwszeństwa, to winnym spowodowania wypadku/ kolizji będzie niebieski. Tyle powinno nas jako kierowców interesować.

@Glikol_Propylenowy:

Yup. Dokładnie tak będzie.

A na włączanie się do ruchu zwracam uwagę bo gdyby to faktycznie było włączanie się do ruchu to musiałby ustąpić wszystkim, a tymczasem w przypadku takiej sytuacji winny będzie ten z lewego pasa, a nie z rozbiegowego.
Krupier - > @Krupier: ogólnie jeśli niebieski nie ustąpi zielonemu, który porusza się...

źródło: comment_1664183876M4dcnYDA5Yih2ZIdYrvuZx.jpg

Pobierz
@Krupier: Nie no, ta żółta linia to już dla mnie coś zupełnie abstrakcyjnego, nie wyobrażam sobie nawet, że ktoś mógłby w ten sposób jechać. No chyba, że dołączyły do tego jakiś trzeci, żółty samochód, który w tym momencie chciałby wyprzedzać tego zielonego. ¯\_(ツ)_/¯
To co tu wypisują wykopki, że ustępują i zmieniają pas z B na A jest niepotrzebnym komplikowaniem sprawy i jakimś dziwnym manewrem. Ja wiem, że ludzie bywają mili