Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chce założyć działalność gospodarczą (praca zdalna, umowa b2b z wcześniejszym pracodawcą). Wcześniej będę wnioskował o dofinansowanie. Mam swój pokój w domu rodzinnym, ale wiem że to wszystko będzie przepisywane siostrze i jej rodzinie w przyszłości. Obawiam się zatem, że jeden z rodziców może robić problemy. Czy koniecznie musi być jakiś papier o zgodę jeżeli jestem tutaj zameldowany? Czy jest możliwość podpisania jakiejś zgody/umowy z rodzicami w przejrzysty i łatwy sposób żeby nie mieli problemów gdyby chcieli coś przepisać itd.?

#b2b #jdg #dzialalnoscgospodarcza #prawo #firma

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63319a92b3914a7ecae79947
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Chce założyć działalność gospodarcz...

źródło: comment_1664202080k3zT7tFiwM3cTj9gQTZDUh.jpg

Pobierz
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nikt inny nie bedzie miał problemów jeśli bedzie zmiana właściciela, tylko Ty możesz miec problem bo nowy własciciel może sie nie zgadzać na to żebyś miał tam JDG.

Jak chcesz być VATowcem to weryfikują tytuł prawny do loklalu, ale i tak musisz go mieć:
-prawo własności (współwłasności) nieruchomości lub lokalu mieszkalnego
-prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynków
-spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu
-dzierżawa
-najem
-użyczenie.
Dokumentem potwierdzającym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EmcePomidor2: sprawdzają zawsze, tylko w zależności od US jakość sprawdzania może się różnić. Ja nie pamiętam żebym musiał wyciągać jakiś papier, wystarczyło że zaprosiłem urzędnika do domu i powiedziałem że jest mój, chyba uwierzył na słowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: to chyba zależy od miasta. Nie chcęi się wierzyć że chodzą w dużych miastach po domach bo ktoś ma jedną fakturę VAT na miesiąc. No chyba że jakieś dziwne koszta generujesz a teraz IT leci na ryczalcie od atycznia

Nie jestem vatowcem ale mam jdg i tak też mi księgowy mowil
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EmcePomidor2:No to uwierz że od kilku lat nie wpiszą Cię na białą listę jak Cię urzędnik nie odwiedzi. Wszystkich podatników VAT jest z 200 tys,
rocznie rejestruje się ich ok 20tys jak podzielisz na liczbę urzędów to wyjdzie że każdy urząd musi średnio odwiedzić jeden lokal na tydzień