Wpis z mikrobloga

Cały czas się martwię że za mało, że nie ma progresu, że inni biorą więcej, że nie nadaje się bo nawet nie mogę naprostowac się odpowiednio do martwego.

Ale jakoś prę do przodu. Wykonuje trening stronglift 5x5 (5x5 serii rozgrzewkowej, 5x5 głównej, trzy ćwiczenia, trening a i b, przysiad, OHP zamienne z płaska, martwy zamienny z pendlay rows, profesja +2.5kg)
100kg, 183cm ulanko (tłuszcz zbiera źle na oponie i boczkach, na nogach widać mięśnie)

Wiem już, że mam problemy ze spiętymi plecami (ciężko mi wypiąć klatę do przodu przy martwym), bardzo niskiej mobilnosci w stawie skokowym (nie potrafię zrobić przysiadu bez obciążenia bez odrywania stop) oraz braku rozciągnięcia dwugłowego ud. Szlifując technikę, wiem już że muszę nad tym popracować.

Z minusów treningu siłowego:

- obciążenie układu nerwowego, nie jestem zbyt sympatyczny nastepnego dnia
- czasami mój organizm się broni przed treningiem, wiedząc że zaraz będzie walczył z grawitacja przy przysiadach
- deloady są irytujące, bo człowiek chciałby ciągle wiexej i wiecej

Co sądzicie o moich wynikach w seriach 5x5? Wydaje mi sie, ze stosunkowo biorę dużo na klatkę i bardzo mało w martwym ciągu. Musze z kimś pogadać, bo psycha siada. Ktos ćwiczył tym treningiem? Mieliście podobnie jeżeli chodzi o dwugłowe i nie rozciągnięte plecy?

Pozdrawiam mireczki

#mikrokoksy #stronglifts #powerlifting #falszywyrozowypasek #zalesie
owocliczi - Cały czas się martwię że za mało, że nie ma progresu, że inni biorą więce...

źródło: comment_1664281854EtWEvUGKpohhB7UdNGngBA.jpg

Pobierz
  • 24
@owocliczi: mialem podobne problemy. zaczalem zmieniac przysiad i martwy na ich inne warianty i powoli, w pol roku jestem w stanie zrobic martwy normalny. tez kiedys walczylem o normalne siady i martwe, ale dopiero jak schowalem ambcje w plecak, zmienilem silownie gdzie jestem nieznany, kupilem sluchawki, to moge sobie robic co chce i nie jest glupio. Zaczynalem od martwego z samym hantlem, ktory byl lekki, ale tylko tak bylem w stanie
@owocliczi: do tego dochodzi u mnie niska granica bolu, przez co jak trzymam kij w martwym, to czuje jakby mi mialy palce sie urwac. uzywam paskow, gdzies tak przy 120 w klasyku juz musze. przy trap barze jest inny chwyt i tam wytrzymuje te 130-140
@Rudy_Bigos_2:

Biernat to najlepszy specjalista w Polsce od fizjo.


XDDD

To ten sam, co mówi że przysiady się robi na szerokość bioder? XDDD pewnie się dowiedziałeś o jego istnieniu po filmiku z kontuzjuszem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rejetn: patrzac na takich ludzi z silowni, to tak, ma racje

Co innego jak dzwigasz 2-2.5x mase ciala

Ale do 1-1.5x masa ciala mozna bez problemu siadac rownolegle

Z calym szacunkiem ale ufam bardziej Biernatowi, niz kolesiowi z wykopu
@Rudy_Bigos_2:

patrzac na takich ludzi z silowni, to tak, ma racje


A co to za różnica, czy siadasz 1,5 masy ciał, czy 2 w biomechanice? XD i co ten biernat osiągnął, bo mam wrażenie, ze tylko film z sakerem xD

Ale do 1-1.5x masa ciala mozna bez problemu siadac rownolegle


Do 1xmasy ciała można bez problemu ciągnąć z garbem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zostań przy filmikach z