Wpis z mikrobloga

Policjanci otrzymali nagranie z kamerki samochodowej, ustalili kto kierował autem i w konsekwencji sprawa trafiła do sądu. Ten skazał mężczyznę na grzywnę w wysokości 8000 złotych oraz przez rok zakazał mu kierowania wszelkimi pojazdami. Sytuacja miała miejsce przed zaostrzeniem taryfikatora (30 lipca 2022).
#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
Pobierz dashcambandit - Policjanci otrzymali nagranie z kamerki samochodowej, ustalili kto ki...
źródło: comment_1664371715CjxJuYVlhLSFw0MtB6RPca.gif
  • 233
@francoisinho: ale gdzie Ty wyczytałeś, że ja chcę aplikować prawo wg własnego "widzimisię"? Widzisz jakiekolwiek wykroczenie/przestępstwo, masz kilka opcji ale upraszczając:

- działasz w miarę możłiwości sam żeby zapobiec czynowi,
- informujesz odpowiednie służby o tym czynie i *to w ich / sądu rękach leży decyzyjność co z delikwentem zrobić*
- olewasz

W każdym przypadku samodzielnie najpierw *oceniasz sytuacje*. Ale to tylko Twoje prywatne, nikogo na nic nie "skazałeś". To osoba
na szczęście takich jak ty mam wliczonych w koszta i jak na prawdę nie ma już gdzie zaparkować to parkuję niezgodnie z przepisami, dostanę mandat zapłace :)


@imargam_2137: po jakich miastach wy jeździcie, że nie znajdujecie miejsc do parkowania? Przecież zawsze się coś znajdzie czy to na mieście, czy w jakimś centrum handlowym.

W sensie nie mówię, że to będzie zaraz pod miejscem docelowym. Czasem trzeba podejść te kilkadziesiąt, kilkaset metrów,
@francoisinho: Sprowadziłeś to do kompletnego absurdu, ale rozumiem, że po prostu żadne argumenty za tym dlaczego zachowanie tego typa jest złe i *powinno być piętnowane społecznie* nie dotrą.

Ale ok, wybieram 1 - ponieważ:

Gdybym jechał jak ten typ to dla dobra Twojego i innych ludzi, mam nadzieję, że ktoś by mnie #!$%@?ł i straciłbym prawko. Ale po prostu tak nie robię, jak #!$%@? (a to dużo powiedziane) to tam gdzie
@francoisinho: usłyszeć że jest się z konfidentem z ust takiego patusa jak ty to komplement xD mam nadzieję że kiedyś uda mi się ciebie #!$%@?, i że stracisz prawko, wiele bym dał za to ignorancie xD
@francoisinho: Ja odpowiedziałem na Twoje pytanie, Ty na moje nie - to daje mi jasno do zrozumienia, że nie chcesz odnieść się do argumentów bo po prostu nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że możesz się mylić. Wolisz innych wyzywać od hipokrytów (co da się powiedzieć o każdym, Tobie też, cóż za wyjątkowa cecha).

¯\_(ツ)_/¯
@francoisinho: A sytuacja jest absurdalna z tego powodu, że ja mógłbym to odbić w kierunku "mordujesz kogoś, donosisz na siebie?" vs. "widzisz jak ktoś kogoś morduje, donosisz"? A Ty wtedy napiszesz, że "gadamy o wykroczeniu" bla bla. A sam sprawiasz, że tworzy się ta pętla. eot
@nappy: w takim razie odpowiem na twoje pytanie. Nie każde przestępstwo jest etycznie naganne, więc ciężko mi odpowiedzieć, gdy piszesz o "jakimkolwiek"

Każdy człowiek jest hipokrytą - to prawda. Normalny człowiek z tym walczy. Ale spójrz na te konfitury wyżej - obrzydliwi konfidenci o smutnym życiu przegrywa i generalnie dobrze im z tym.
@red7000: gość jechał za szybko, ok (choć ciężko ocenić prędkość po takiej jakości gifie), ale jak ktoś swój wolny czas marnuje na to, żeby wysłać taki filmik na policję, mimo że piesi dopiero zbliżali się do przejścia, to współczuję marnego życia


Chyba sobie kpisz. Takiego bandytę zgłosić to i przyjemność, i obowiązek. Taki element nigdy nie powinien prowadzić niczego poza hulajnogą - a to że nikogo nie zabił to był tylko
@francoisinho: No tak średnio odpowiedziałeś, są 3 opcje a Ty odpowiedziałeś na... disclaimer ;)

Każdy człowiek jest hipokrytą - to prawda. Normalny człowiek z tym walczy.

Ale gadasz o tej hipokryzji jakby świętym graalem było wyzbycie się jej. I do tego zakładasz, że każdy #!$%@? tak poważne wykroczenia. Pomijam już kompletnie fakt, że gość dostał mandat i bana na rok bo nie tylko OP uznał, że to poważna inba na
@francoisinho: Nie chłopie, tfu na wszystkich dałnów za kołkiem i zgłaszać jak leci, zabierać prawko i grube grzywny dawać. Tylko Dzieki temu będzie bezpieczniej

W ogóle nie rozumiem dlaczego wg Ciebie zgłaszanie przestępstwa/wykroczenia etc. jest zle. Właśnie ich niezgłaszanie jest zle i nie ma co dyskutować. Jeśli chcemy, żeby w tym kraju było lepiej to trzeba zgłaszać i nagłaśniać wszelkie występki.