Wpis z mikrobloga

nie jest zajebiście trudny?


@kamill99: no łatwy nie jest xD Do tego pismo z kosmosu. Ale to nic, da się zrobić. Problem z chińskim jest taki,że jest on bezużyteczny: miliardowi chińczyków łatwiej się nauczyć angielskiego niż amerykanom czy brytyjczykom chińskiego, a to oznacza, że nie ma sensu się chińskiego uczyć, bo i tak wszystko załatwisz w angielskim.
Hiszpański jest stosunkowo łatwy, mówi się nim w wielu krajach no i ułatwi naukę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamill99: w hiszpańskim podstawy są w miarę przyjemne, ale żeby wejść na poziom odpowiedni do pracy z tym językiem, to jest o wiele ciężej niż z angielskim. Chodzi mi o przejście np. z poziomu B1 do C1. To nie jest tak jak w ang. Że uczysz się fancy nowych słówek i wyrażeń na poziom wyżej. Pojawią się odrobinę #!$%@? konstrukcje gramatyczne z wyjątkami do wykucia na pamięć. A wracając do twojego
  • Odpowiedz
@kamill99: niemiecki, niemiecki i jeszcze raz niemiecki. Serio. Oprócz angielskiego, niemiecki jest szalenie przydatny i nie ma problemu z praca. Nie jest tez trudny (IMO łatwiejszy od angielskiego).
Hiszpanski to moze fajnie jest znac i w paru branzach sie przydaje, np. Auto-motive, ale tam klientow masz i tak niemieckich, wiec i tak będzie trzeba się nauczyc.

Znajac angielski i niemiecki dopiero myslalbym o trzecim, jako węższą specjalizację.
  • Odpowiedz
Naprawdę niemiecki jest aż tak przydatny? pytam serio, myślałem, że skoro mówi się nim tylko w DE, Austrii i części Szwajcarii to o wiele lepiej jest uczyć się czegoś bardziej globalnego jak francuski czy hiszpański, a niemcy sami w sobie mają chyba dość dobrą znajomość angielskiego
  • Odpowiedz
Jak dla mnie niemiecki nie jest zbyt przydatny w Europie. Angielski wystarczy, a reszta to już czysta fantazja danej osoby.
  • Odpowiedz