Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 29.09.2022

Wydawnictwo MAG podało zarys wydawniczy na okres od listopada 2022 do marca 2023 roku. Są w nim uwzględnione dodruki.

LISTOPAD 2022
---------------------------

09.11
P. Djèlí Clark - "Władca dżinów"
P. Djèlí Clark - "Martwy dżinn w Kairze, Anioł z Chanu al-Chalili, Nawiedzony tramwaj numer 15"

18.11
Brandon Sanderson - "Stop prawa" (wydanie jubileuszowe, pierwszy tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)
Brandon Sanderson - "Cienie tożsamości" (zwykły dodruk, drugi tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)
Brandon Sanderson - "Żałobne opaski" (zwykły dodruk, trzeci tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)

23.11
Scarlett St. Clair - "Król wojny i krwi"
Brandon Sanderson - "Zaginiony metal" (czwarty i ostatni tom Drugiej Ery Ostatniego Imperium)

25.11
Dan Simmons - "Ilion" (Artefakty)
Keith Roberts - "Pawana" (Artefakty)

DODRUKI LISTOPAD 2022
---------------------------

Cassandra Clare - "Miasto kości"
Cassandra Clare - "Miasto szkła"
Leigh Bardugo - "Cień i kość"
Leigh Bardugo - "Królestwo kanciarzy"

STYCZEŃ - MARZEC 2023
---------------------------

Brandon Sanderson - "Tress of the Emerald Sea" (pierwszy sekretny projekt, świat Archiwum Burzowego Światła)
Leigh Bardugo - "Hell Bent"
Leigh Bardugo - "Demon in the Wood"
Cassandra Clare - "Łańcuch z cierni"
Scarlett St. Clair - "A Touch of Darkness"
Dan Simmons - "Olimp" (Artefakty)
Ian McDonald - "Droga bez znaczenia / Ares Express" (Artefakty)
Michael Swanwick - "Stacje przypływu. Próżniowe kwiaty. Najlepsze opowiadania" (Artefakty)
Rebecca Roanhorse - "Czarne słońce"
Seanan McGuire - "Middlegame"
Sunyi Dean - "The Book Eaters"

DODRUKI STYCZEŃ - MARZEC 2023
---------------------------

Cassandra Clare - "Mechaniczny Anioł"
Steven Erikson - "Wspomnienie lodu" (trzeci tom Malazańskiej Księgi Poległych)
Steven Erikson - "Dom łańcuchów" (czwarty tom Malazańskiej Księgi Poległych)
Jay Kristoff - "Nibynoc"
Brandon Sanderson - "Bezkres magii"
Brandon Sanderson - "Elantris" (wydanie jubileuszowe) [osobista notka - nie wiem czy to dodruk edycji specjalnej czy nowa premiera, tak było w planie]
Brandon Sanderson - "Droga królów" (wydanie jubileuszowe) [osobista notka - nie wiem czy to dodruk czy nowa premiera, tak było w planie]

#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #mag #artefakty #pdjeliclark #scarlettstclair #brandonsanderson #dansimmons #keithroberts #cassandraclare #leighbardugo #ianmcdonald #michaelswanwick #rebeccaroanhorse #seananmcguire #sunyidean #stevenerikson #jaykristoff #archiwumburzowegoswiatla #cosmere #malazan #malazanska
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 29.09.2022

Wydawnict...

źródło: comment_1664454343YNuOqGS89kt935COtqb0YG.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@bookfan1: Na zaginionej bibliotece mozna poczytac posty Pana Andrzeja Miszkurki i miec jako taki wglad w MAGowy proces wydawniczy. Wiekszosc tytulow nie zwraca sie przez lata, ten ich caly wozek ciagna wlasnie Sandersony, Bardugo, Clare czy Gaiman. Gdyby nie te chlamy (co kto lubi) to takie serie jak obecna Groza, UW czy Artefakty nie mialyby racji bytu, teraz czy 5 lat wczesniej.
  • Odpowiedz
@Whoresbane: No właśnie trzeba się z tym pogodzić niestety ja to rozumiem ale to jest mega irytujące. Nie wiem jakie są koszty druku takiej książki obstawiam, że lepiej wiesz skoro masz takie informacje a jakby tak na Kickstarterze zlecili zbiórkę np na dany tytuł, żeby go np wypuścić bo inaczej nie wypuszczą bo im się nie opłaca. Pomysł bo nie wiem jak duże koszty i nakłady są takiej książki.
  • Odpowiedz
@bookfan1: Cytujac z forum zaginionej biblioteki

Ogólnie problematyczne stanie się wydawanie "grubasów" w nakładach do 3000 egzemplarzy. O ile wcześniej było to mocno wątpliwe, teraz zupełnie nie ma sensu. Uśredniając, cena okładkowa 70 zł pozwala na pokrycie kosztów produkcji i nic więcej.


Sanderson czy Bardugo to chyba wychodza w nakladach 10k+, wiec koszta mniejsze, wiecej chetnych = kasa sie zgadza.

W tym roku mieli wielkie plany, jak dobrze pamietam dodruk Slow
  • Odpowiedz
@Erlade: Inhibitor Phase od początku miał być w przyszłym roku bo nadal nie jest przetłumaczony i tu sytuacja na rynku nie ma wpływu.
Prognozy prądowe już podostawali a będzie tylko gorzej i gorzej
  • Odpowiedz
@Whoresbane: Ech, wiem. Mowie tylko o tym jakie byly plany jeszcze na poczatku tego roku a tu chyba ku zaskoczeniu wszystkich (?) sprzedaz Reynoldsa nie stoi na zadowalajacym poziomie zeby te plany spelnic.
  • Odpowiedz
@Bing0Bang0Bong0: raczej będzie to potraktowane jako nowa wersja, tak samo jak w przypadku ed. jubileuszowej Z mgły zrodzonego. Pierwsze wydanie kosztowało 49, a nowe 59, ma dopisek na okładce i inny ISBN. Nie ma co liczyć, że taką cegłę dadzą za pierwotne 59zł.
  • Odpowiedz
Tomy 2 i 3 Drugiej Ery JESZCZE nie mają edycji jubileuszowych ale na pewno je dostaną.


@Whoresbane: to jakieś sprawdzone info? Pytam bo mam już pierwszą erę w wersji jubileuszowej i nie wiem czy ryzykować i z drugiej ery kupować tylko pierwszy tom i czekać na resztę w tej samej wersji. Żeby się nie okazało że jednak nie wydadzą reszty w tej wersji jubileuszowej a posostałe tomy sie wyprzedadzą i zostanę
  • Odpowiedz