Wpis z mikrobloga

@Bonapartysta: Tak jak piszesz ta świadomość to potężna broń którą można dobrze wykorzystać ale także może być destrukcyjna, nie zdziwiłbym się że wielu samobójców nie umiało sobie z tym poradzić i zabili się jeszcze za życia w środku
@matijagier: Racjonalny umysł jest szkodliwy gdy źle wylicza/dedukuje znaczenie czegoś. Słowo klucz: znaczenie. Czyli trzeba myśleć w sposób jakościowy bo złe wnioski są zabójcze. Bo widzisz wszystko ma jakieś dla ciebie znaczenie i np. to ,że umieramy i za +-40 lat nic z nas nie zostanie w rzeczywistości jest bez znaczenia. Mamy tendencje do wyliczania rozumem, że coś ma wartość dla nas 0 albo 100 czyli bardzo skrajnie. A prawda jest
@Bonapartysta: Jakby ludzie umieli programować dobrze swój umysł to nihilizm nie byłby zły, ale oni przyjmują go zero-jedynkowo w skrajny sposób, przekazując podświadomości najgorsze rzeczy, że życie nie ma sensu, mówiąc że życie to ból i cierpienie. Widzę to często w postach na wykopie i jak widać sprawdza się to o czym pisałem że przyjęli te negatywy i faktycznie ich życie będzie ogromnym bólem i cierpieniem, bo sami nieświadomie zaprogramowali tak
@Bonapartysta: To potężnie logiczna koncepcja, nawet jeśli nihilizm jest prawdą jest destrukcyjny i nie przynosi nic dobrego dla człowieka tak jak piszesz, lepiej żyć w kłamstwie niż wiedzieć najgorszą prawdę, zapewne lepiej wierzyć w Boga nawet jeśli nie istnieje.
@Bonapartysta: Tak samo wolałbym nie wiedzieć jak działają relacje damsko-męskie, przez to wypisałem się kompletnie z rynku matrymonialnego bo to się nie opłaca tak samo jak "życie" według nihilizmu, to prawdziwa i jednocześnie bardzo zła koncepcja, życie polega na kłamstwie i fałszywych iluzjach i tak trzeba żyć, mam nadzieję że dobrze to ująłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matijagier: Kiedyś nihilizm i wiedza o kobietach mi tylko utrudniała tak jak piszesz. Ale dlaczego tak było? Bo nie rozumiałem tego w pełni. Nie rozumiesz w pełni koncepcji nihilizmu i natury człowieka i dlatego podejmujesz złe decyzje i myślisz, że znasz prawdę o na ci przeszkadza i trzeba ci iluzji. Nie trzeba ci iluzji tylko poznanie całej prawdy.
Niebezpieczne jest poznanie tylko części prawdy. Częściowa prawda jest gorsza od niewiedzy np.
@matijagier: Nicość nie dotyczy +-75 lat naszego życia. Bo dotyczny nas tylko wtedy gdy nieistenijemy. Wplątywanie nieistnienia i braku sensu domniemanego czegoś do rozważań to tak jak wlewanie do zupy trucizny. Trucizna nie powinna nas interesować w naszych rozważaniach tylko unikanie jej(śmierci) a skupienie się na życiu.
Co ma nicość do życia? To co piernik do wiatraka. Przedstawienie trwa i przedstawieniu powinno interesować cię tylko przedstawienie. Gdy dedukujesz co robić w
@matijagier: Rozum/świadomość zawsze góruje nad emocjami/wierzeniami/ przekonaniami. Został powołany do tego aby je modyfikować bo umie dedukować gdy idą źle. Gdy ślepa wiara daje ci lepsze rezultaty niż dedukcja to oznacza, że uczyniłeś niepełną albo błędną dedukcje. To oznacza, że potrzebujesz więcej wiedzy i lepszą dedukcje. Realizacja naszych popędów jest ślepa i strzelając na oślep możesz coś trafić ale zawsze też możesz obliczyć co masz zrobić i będzie to lepsze pod