Wpis z mikrobloga

@hekktik ok, czyli się nie znasz i tylko wyrażasz swoje zdanie niepoparte niczym. Ten aparat się zdejmuje, więc jak ktoś idzie na miasto, to nie musi w nim iść jeżeli nie chce, dlatego też niekoniecznie będziesz widzieć ludzi z tym na zębach. Poza tym jest przezroczysty i trudno go dostrzec jak się nawet nie wie, że ktoś takie coś nosi. Czekam na komentarz kogoś w temacie
A o aparacie na pewno zapominasz,
@kaczoor: nie wymaga zadnego gimnastykowania sie. a gowno ktore zdejmujesz kiedy ci sie podoba nie przesunie ci zebow w zgryzie bo odbywa sie to mikroodleglosciami przez x czasu, wiec z nas dwojga to ty sie nie znasz, elo
@hekktik ja się nie znam, dla tego pytam, a ty widzę zgrywasz eksperta, mimo, że nawet nie wiesz czym jest ta szyna i jak działa i widzisz to pierwszy raz na oczy z tego co widać xD
Szynę należy nosić jak najdłużej, zdejmujesz tylko np. do jedzenia czy mycia zębów (z aparatem tego nie zrobisz). Więc przez np. 22h na dobę teoretycznie szyna prostuje Ci zęby tak jak aparat. Dla mnie brzmi
@kaczoor: Ogólnie ma więcej plusów niż minusów. Przejrzyj sobie https://www.reddit.com/r/invisalign Tam są tysiące postów ludzi, którzy to noszą, wraz ze zdjęciami. Najważniejsze to wybrać ortodontę, który ma z tym doświadczenie. Same nakładki nie leczą, to ortodonta prowadzi leczenie. Invisalign ma system odznak dla ortodontów w zalezności ilu pacjentów już miał.

To też nie jest żadna nowa technologia. Leczą już tym od lat, tyle tylko, że dawniej było drogie i niepopularne, a
@kaczoor: Mi się wydaje, że to nie jest tak popularne bo ortodonci nie chcą oddawać haraczu tej firmie co to robi. A jak daje ci aparat to jednak potem sobie zgarnia wszystko dla siebie. Części się nie chce uczyć nowej technologii zapewne. Mi się wydaje spoko opcja to bo o wiele łatwiej dbać o czystość zębów. Jak się ogarnę bardziej finansowo to myślałem właśnie o tym.
@kaczoor: nie stosowałem nakładek, ale słyszałem, że to zależy w dużej mierze od pacjenta, czy będzie to systematycznie nosił i jak dużą ma wadę, te nakładki raczej stosowane są właśnie przy mniejszych.

A o aparacie na pewno zapominasz, szczególnie jak trzeba umyć zęby i się gimnastykować z czyszczeniem xD

stały nosiłem i mycie zębów po miesiącu nie było żadnym problemem, może dlatego że miałem do tego specjalną szczoteczkę, a po kilku