Wpis z mikrobloga

@Ana77: też mnie to irytuje, bardzo często moje miejsce jest zajęte i trzeba się prosić. Praktycznie nigdy nie ma z tym problemu, ale sytuacja jest i tak niekomfortowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Ana77: też mnie to #!$%@?, zamiast usiąść tam gdzie ma kupione miejsce, to trzeba budzić specjalnie, zanim śpiąca królewna się ogarnie i zabierze swoje klamoty to niepotrzebnie robi się zamęt i blokuje drogę w wagonie gdy inni się ładują z bagażem. Jeszcze lepsi są ci, co się kłócą że masz iść z ich miejsca, a bilet mają na zupełnie inny wagon xD
  • Odpowiedz
jutro pierwszy raz jadę pociągiem, jak znaleźć moje miejsce


@qwdas435: Miejsca są przeważnie oznaczone numerami - w przedziałach nad siedzeniem, w bezprzedziałowych boczne ścianki. Dowiedz się jakim pociągiem jedziesz i czy masz wagon przedziałowy czy bezprzedziałowy. Przed podróżą warto rzucić okiem na sposób opisywania miejsc, bo jeśli nie znasz zasady, możesz się jutro odrobinę pogubić w numeracji :-)
  • Odpowiedz
@jednoliterowa: Ja kiedyś musialam prawie konduktora wołać bo typ stwierdził, że przecież inne miejscs są wolne to sobie mogę tam usiąść. Oczywiście na koniec padl nie podważalny argumemt o "ja jestem starszy" xD Suma sumarum przesiadał sie 3 razy bo na nastepnych stacjach ktoś inny przychodził na "wolne" miejsce aż w koncu poszedł do innego wagonu.

Mam podobną historię. Umawiałem się z dziewczyną i poszliśmy do kina, specjalnie wcześniej kupiłem bilety
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nera7: W Intercity jeżeli trafisz na konduktora sluzbistę to dostaniesz mandat za to, że siedzisz na miejscu za które nie zapłaciłeś. Taki jest regulamin. Niedawno jechałem pociągiem kilkaset kilometrów. Kupiłem bilet dzień wcześniej bez gwarancji miejsca bo tylko takie były dostępne. Cała podróż jechałem tak jak Ty, czyli korzystałem z wolnych miejsc. Jak ktoś przyszedł z rezerwacją to się przesiadałem na najbliższe wolne miejsce. Trwało to do momentu, aż prawie wszystkie
  • Odpowiedz
@monarchista i po co takie coś? Miejscówki jeśli są dostępne to są automatycznie przydzielane bez żadnych dodatkowych opłat, to nie jest tak, że za to płacisz dodatkowo jak np. w FlixBusie. Tak że jak ktoś już ma bez gwarancji miejsca to znaczy, że wszystkie miejsca zostały zarezerwowane, tak że co by tu jakieś czerwone lampki nad każdym miejscem zmieniły? A i bilet bez gwarancji miejsca oznacza, że masz prawo siedzieć na dowolnym
  • Odpowiedz
@Ana77: No i co z tego? Nie miał miejscówki było wolne to sobie usiadł


@travis_marshall: Czy ty jesteś normalny? Jak kobieta samotnie idzie ulicą to podbijasz i ją ru%!sz bo skoro idzie bez chłopa to znaczy, ze jest wolna i można sobie skorzystać? Nie twoje nie ruszasz!
  • Odpowiedz
@CultedelaRaison u mnie kłótnia zajęła trochę więcej. Typ zaczął się suszyć, że kolejny raz się nie będzie przesiadał - bo już się musiał przesiadać kilka razy. Zaczął mnie wypytywać gdzie jadę i czy daleko bo może bym postał jeśli krótko. Miejsce obok było zajęte przez inną osobę siedząca na swoim miejscu. Powiedziałem, że nie mój problem, że musi się przesiadać, to moje miejsce i nie jego sprawa gdzie jadę. I ten sam
  • Odpowiedz
@Ana77 To jeszcze nic. Ostatnio wbijam do kina. Na naszych miejscach już się rozje#*li ludzie z kurtkami i żarciem i cmokali, fukali, chrząkali i jeszcze na kilka innych sposobów wyrażali swoje niezadowolenie z faktu, ze śmieliśmy chcieć usiąść na swoich miejscach. Ludzie to bydło.
  • Odpowiedz
@Ana77: czy tylko ja nigdy nie miałem problemu,że jak miałem zarezerwowane miejsce,a ktoś na nim siedział to grzecznie zwróciłem uwagę że mam rezerwacje na to miejsce i dana osoba przesiadala się gdzie indziej?
  • Odpowiedz
@gigilatrotolla no to coś źle przeczytałeś, jak masz bilet bez gwarancji miejsca to masz prawo siedzieć na dowolnym wolnym miejscu, dopóki nie zgłosi się osoba z biletem na to miejsce. 150 zł opłaty dodatkowej to jest za brak wykupionego wcześniej biletu w pociągach objętych obowiązkową rezerwacja, czyli w EZT i SZT (np. Pendolino), w tych pociągach nie da się kupić biletu jak wszystkie miejsca zostaną wykupione, no i nawet w przypadku wolnych
  • Odpowiedz
Czyli wniosek taki, że koleś był gruby albo brzydki albo dwa jesnocześnie i ta cała sytuacja była traumatyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ana77: jeżeli jadę z KRK do POZ a ty wykupisz trasę na linii na krótszym odcinku, np. z Częstochowy do Łodzi to dlaczego nie miałbym siedzieć przy oknie na reszcie odcinków? Przecież to jest bez sensu.
  • Odpowiedz
i wyproszenie go z twojego miejsca zajęło więcej niż 15s?


@CultedelaRaison: czekaj, czekaj. Zorganizuję ekipę i zasymulujemy Ci życie w PL: a to wepchniemy się w kolejkę w sklepie, ktoś inny będzie na Tobie wymuszał pierwszeństwo na drodze, następny podsiądzie Cię w kinie a potem będziemy gadać przez komórkę bezpośrednio przy Twoim uchu gdy będziesz chciał sie skupić na oglądaniu filmu. Będziemy trąbić na wszystko i wszystkich pod Twoim domem. U
  • Odpowiedz
@Atx0937 @Ana77 dokładnie - za każdym razem jak jadę czymś innym niż EIP to biorę 1 klasę i za każdym razem znajdzie się ktoś kto siedzi w przedziale na czyimś miejscu, potem przychodzi ktoś z biletem, znowu się przesiada i tak 5 razy aż w końcu musi wyjść bo przedział pełen xD
  • Odpowiedz
pociągi bez miejscowek gwarantowanych, to tylko tlk. Lepiej jezdzic intercity. Masz gwarancje miejsca, cena ta sama, lepsze wagony jeśli ktos woli bezprzedzialowe i większości sa warsy żeby strzelić browarka


@Radkovv: W kategorii IC też sprzedaje się czasem bilety bez gwarancji miejsca, to nie zależy od kategorii, tylko od tego, czy jedzie ezt, czy wagony.
  • Odpowiedz