Wpis z mikrobloga

Wnioskuję po "vie Android" przy wpisie, że korzystasz z usług google. Zdjęcia google mają opcję wysyłania miniatur do chmury, pozostawiając oryginały na dysku. iCloud z kolei robi odwrotnie - miniatury lokalnie, oryginały w chmurze. Dopóki nie przeniosłem się za sprzętem do chmury Apple to robiłem tak, że w zdjęciach google trzymałem miniaturki, żeby mieć pod ręką wyszukiwalną bibliotekę a oryginały backupowałem od czasu do czasu na dwa dyski 4TB w kieszeni USB
@smk666 spoko, chodzi o private. Lokalnego dysku NAS raczej nie będę kupował bo to są spore koszty a i tak boje się że nawali poważnie i wiele na tym stracę. Stąd szukanie rozwiązania w chmurze. Ale mogę się mylić i niepotrzebnie się przejmuje.
@smk666: W Google photos możesz wybrać czy trzymasz u nich oryginały czy kompresje(które swoją drogą i tak nieźle wyglądają). Jeśli usuniesz zdjęcia lokalnie to dalej masz do nich dostęp w takiej formie jaka wybrałeś z w/w opcji, zdjęcie będzie dociągnięte przy otwarciu go na full screenie.
Ja korzystałem z Google photos i na androidzie i teraz na iosie, wszystko działa normalnie. Jedyny minus jest taki, że gdy usuniesz zdjęcia lokalne na
@musicisgood: miałem wykupioną subskrypcję na Google One i zmieniłem na Microsoft w formie rodzinnej - wychodzi o wiele korzystniej - 5 albo 6 osób w rodzinie, każda dostaje dostęp do legalnego Office + 1TB przestrzeni na OneDrive.
zmieniłem na Microsoft w formie rodzinnej - wychodzi o wiele korzystniej - 5 albo 6 osób w rodzinie, każda dostaje dostęp do legalnego Office + 1TB przestrzeni na OneDrive


@Vojak: :+1 z tym że ja przeszedłem z DropBox do OneDrive i skusiło mnie to że dostałem Office w cenie i sam fakt że nie nękają mnie mailami tak jak Dropbox to robił.