Wpis z mikrobloga

Samochód na prezent dla rodziców.

Myślę o VW T-Roc tyle że jest jeden problem - większość samochodów ma skrzynię automatyczną oraz keyless. Nie znam nikogo kto by miał zepsutą skrzynię tradycyjną za to 1/3 osób które znam które mają samochody ze skrzynią automatyczną ma jakiś feler i mają za sobą kosztowne naprawy - jeden klient tydzień po wyjechaniu z salonu Hyundaia miał poważny problem.

Zna ktoś kogokolwiek zadowolonego ze skrzyni automatycznej? Pytam bo nie uśmiecha mi się płacić za awaryjną technologię.

O keyless nie ma co dodawać - samochód jest wtedy ultra prosty do kradzieży.

#samochody #motoryzacja #suv #volkswagen #technologia #pytanie #logikaniebieskichpaskow
smutny_login - Samochód na prezent dla rodziców.

Myślę o VW T-Roc tyle że jest jed...

źródło: comment_166590237617smgRS5AeYeS6zIkZQ6nr.jpg

Pobierz
  • 77
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smutny_login: firmowo mamy automat w BMW, Mercedesie, Hyundai, hondzie łącznie ponad 1,2 mln km w tych autach zrobione i żadnych problemów ze skrzynią. Wszystkie max 5letnie.

A i wszystkie auta w firmie mają keyless, czyli dochodzą jeszcze Peugeot, mazda, skoda i uwaga nikt tego nie ukradł.
@smutny_login: VW po 2020 są raczej średnio trwałe, był moment że DSG poprawiono i było dobrze ale znowu jest gorzej, choć tragedii nie ma. Moja mama ma gabarytowo identyczne auto - Kia Stonic. Jeździ dużo, w 2 lata nabiła 66 tys. km i uszkodziła się dwumasa, która doprowadziła do szybkiego zużycia sprzęgieł, skrzynia tego samego typu co w VW. My mamy akurat jeden z ostatnich egzemplarzy przed liftem (auto z lipca
Jak oddawałem swoje auto do naprawy na dwa tygodnie to kupiłem sobie hondę z 99 w automacie na dojazdy do pracy - konstrukcja sprzed 23 lat, a już wiem, że jak będę w przyszłości kupował samochód to tylko automat.
ciężarowe to co innego, ale tam automaty są od wielu lat i są to konstrucje sprawdzone plus duża ilość części zamiennych i mechanicy wiedzący o co w nich chodzi


@smutny_login: w osobówkach też automaty to konstrukcje sprawdzone od lata. Cała Ameryka jeździ automatami.
A w ciężarówkach to nie są automaty takie jak w osobówkach, lecz skrzynie zautomatyzowane. A znaczy to, że skrzynie są takie same jak w manualach, lecz zautomatyzowany jest
@smutny_login Przede wszystkim należy rozróżnić skrzynie automatyczną od DSG, większość z tych awaryjnych o których słyszałeś to DSG lub inne podobne od innych producentów, napakowane elektroniką, czujnikami i to one zwykle zawodzą.
Z kolei(klasyczna) skrzynia automatyczna jest urządzeniem które zepsujesz tylko złym urzytkowaniem.
Bez sensu mu na bajta odpisujecie


@bigger: to nie bajt

Ale, że co? Chcesz kupić używkę czy nówkę z salonu?P.S: Zresztą, piszesz o Hundaiu z salonu, ale co generalnie ciebie jako kupującego obchodzi, że skrzynia się zwaliła tydzień po wyjechaniu z salonu?


@Stark_Espada: o to chodzi że serwis Białymstoku temat generalnie olał, samochód dwa miesiące trzymali a po wszystkim stwierdzili że się nic nie da - chociaż klient też zwalił