Wpis z mikrobloga

Samochód na prezent dla rodziców.

Myślę o VW T-Roc tyle że jest jeden problem - większość samochodów ma skrzynię automatyczną oraz keyless. Nie znam nikogo kto by miał zepsutą skrzynię tradycyjną za to 1/3 osób które znam które mają samochody ze skrzynią automatyczną ma jakiś feler i mają za sobą kosztowne naprawy - jeden klient tydzień po wyjechaniu z salonu Hyundaia miał poważny problem.

Zna ktoś kogokolwiek zadowolonego ze skrzyni automatycznej? Pytam bo nie uśmiecha mi się płacić za awaryjną technologię.

O keyless nie ma co dodawać - samochód jest wtedy ultra prosty do kradzieży.

#samochody #motoryzacja #suv #volkswagen #technologia #pytanie #logikaniebieskichpaskow
Pobierz
źródło: comment_166590237617smgRS5AeYeS6zIkZQ6nr.jpg
  • 77
@smutny_login: Mam automat, dopiero 20k przejechane ale jestem bardzo zadowolony. Manualne skrzynie to przeżytek i nie widzę ich atutów jeśli chodzi o normalne użytkowanie codziennego samochodu.
@smutny_login szczególnie, że w VW manuale 1,0TSI sprzęgło jest chyba z papieru, a 1,5TSI w manualu trzy lata miało problem z kangurkiem przy ruszaniu... Ja mam 2,0TSI w DSG i nie mam absolutnie żadnego problemu. 5 lat gwarancji na to auto przecież jest. A wymiana oleju na 60 tysięcy wchodzi w skład pakietu serwisowego, który można dostać gratis jak się po negocjuje.
@smutny_login: Nie znam nikogo kto miałby problem z automatem a za to znam wiele osób które miały problem z manualami - jakieś wymiany sprzęgła czy zużyte synchronizatory oraz możliwość nieumyślnego zniszczenia skrzyni czy nawet silnika (no ale do tego trzeba być zdolnym xD). W rodzinie miałem wiele aut z ZF8HP i ta skrzynia jest chyba niezniszczalna, robiły grubo ponad 150k przebiegu od nowości bez serwisu i nic im nie było. O