Wpis z mikrobloga

@sildenafil:

Ukraińscy mężczyźni złapani przy próbie ucieczki na rumuńską stronę granicy przez ukraińską straż graniczną.


Nie dość, że tchórze to jeszcze idioci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wystarczy przejść na okupowana stronę np. w okolice Chersonia i już można przez krym wyjechać z kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hieronim_Berelek: Ukraina łamie prawa człowieka, które nie podlegają negocjajom. A to, że ich łamanie zostało zalegalizowane gdy to wygodne to nic nowego: dyskryminacja jest niby nielegalna, ale jak dotyczy mężczyzn to jest legalna i nazywana "pozytywną". Tego typu wytrychów jest cała masa.

Tak więc dla mnie ważny jest tu aspekt etyczny, a nie proceduralny: czyli niewolnictwa nie można według mnie stosować nawet podczas wojny. Ty możesz popierać niewolnictwo jak chcesz,
@PrawaRenka: Nie trzeba korumpować, dużo łatwiej skorzystać z wielu wyjątków. 3 dzieci, dziecko niepełnosprawne, któryś z rodziców lub członków rodziny z "grupą" - orzeczeniem o niepełnosprawności, a to mają tam niemal wszystkie starsze babcie.
@sildenafil: Dla mnie średnia hawajska dla każdego jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Ma to taką samą ważność jak twoje „dla mnie…”. Bardzo dobrze, że łapią dezerterów i tchórzy. Tym bardziej powinni być włączeni do oddziału.