Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pewien pomysł na projekt związany z AR.
Myślicie, że jeśli wykonałbym jego jakiś szkic, no powiedzmy etap przy którym mógłbym lekko przyciąć koszta to udałoby mi się znaleźć jakiegoś sponsora gotowego wyłożyć na to pieniądze?

Nie wiem czy Polska jest dobrym krajem na założenie start-up'u i jego dalszy rozwój, jeśli o to chodzi to najbliższe miasta/kraje w których upatruję nadzieję to Londyn, Tel Awiw, Berlin? oraz Sztokholm (ciekawi mnie jego współpraca z Tallinem)

Zapewne większość Mirków mnie wyśmieje, ale mam to gdzieś, w końcu trzeba realizować swoje cele bez patrzenia na zdanie osób chcących Ciebie zniechęcić.

#programowanie #programista15k #biznes #startup
  • 6
@Tratak z tego co słyszałem od paru wykładowców start upy w Polsce mają się całkiem nieźle. Jeśli szukasz konkretnego inwestora to najczęściej szukaj w swojej branży. Zazwyczaj ludzie są bardziej skorzy w coś zainstwestowac jeśli to rozumieją. Istnieją też oczywiście dotacje eu oraz crowdfunding. A nawet jeśli ci się nie uda kogoś znaleźć to zawsze możesz dopisać to do portfolio

Niemniej życzę powodzenia miras

Btw.: Sam chciałem zacząć ostatnio coś w ar/vr
@Tratak: zasadniczo to żebyś dostał funding na swój pomysł to musiałbyś mieć już jakieś PoC działające pokazujące podstawy mechaniki i jakieś materiały od grafika/designera które będą prezentowały Twoją wizję w ostatecznej formie.
To pierwsze po to, żeby pokazać że jesteś wart zainwestowania pieniędzy i to co sobie wydumałeś jest w ogóle realne do dowiezienia.
To drugie, żeby podziałać na wyobraźnię.
Papier wszystko przyjmie, ale nikt nie postawi na to pieniędzy.
W
@Tratak: Po pierwsze to dowieziony "na papierze" produkt z realistyczną formą zarabiania, po drugie to potwierdzenie, że przy założonych XXX środków jesteś w stanie produkt dowieźć. To podstawa.