Wpis z mikrobloga

@151346136: z całym szacunkiem ale Ty jeszcze patrzysz na te wyniki a giełda i tak zrobi swoje.
Słabe PMI to tak samo powód do spadków jak i do wzrostów. Duża inflacja ? Tak samo.
Rynek każdą ale to każdą informację może zinterpretować tak samo w górę jak i w dół.

Ważniejsze jest to, co Ty zrobisz z tym, jak rynek akurat zareagował.

Ja już nauczyłem się, że po prostu kupuję jak
@NCindex-15procent: bez większej filozofii, działam na podstawie pivotów dziennych i tygodniowych.

Tylko że taki sposób pasuje pod mój styl tradingu / mental.

Nie będzie to pasowało wszystkim i wszędzie.

Inni stosują średnie itp.

Natomiast każdy ale to każdy zyskowny trader, którego znam, ucina straty tam gdzie mu nie idzie a dokłada pozycji, gdy idzie razem z rynkiem.
@NCindex-15procent: To już Twoja interpretacja.
Co do zasady gram w ciągu dnia i na pivotach dziennych więc ogólny trend mnie tak bardzo nie interesuje.

Tygodniowe są dla mnie bardziej potwierdzeniem siły rynku.

Tak np. wczoraj na daxie, interesowały mnie tylko i wyłącznie cały dzień longi bo było nad pivotem.
Bez zastanawiania czy jesteśmy w trendzie spadkowym grałem tylko zielone.

Gdyby spadło poniżej pivota to grałbym tylko czerwone.

Longi dawały zarobić to
@NCindex-15procent: Chyba na każdej platformie można wrzucić na wykres dzienne / tygodniowe punkty pivot. Strategii ich wykorzystania też jest wiele.

Mi akurat pasuje granie longów/szortów do pierwszego/drugiego punktu oporu lub na założony zasięg ruchu.

Najwięcej gram na indeksach , na daxie np. podstawowy zakres TP mam na 30 pkt.

Generalnie 10 lat mi zajęło dojście do strategii, która pasuje pod mój mental i dopiero wtedy zrozumiałem to co piszą w wielu