Wpis z mikrobloga

Mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś sprawdzić dokładnie jak długo gotuje mu się zimna woda na palniku gazowym, we miarę nowym czajniku (najlepiej jakby 3,5l), nie rozgrzanym, na tym średnim palniku (takim co zazwyczaj jest z tyłu w ilości dwóch sztuk) ustawionym na średnią moc (między największym płomieniem, a zamkniętym zaworem)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytaniezdupy #pytanie #dom #gotujzwykopem
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niecodziennyszczon: różne kuchenki mają różne średnie palniki

różne kuchenki mają różne ustawienia zaworów
nawet materiał czajnika wpływa na wyniki, tak samo ciśnienie atmosferyczne które zmienia się też z wysokością nad poziomem morza, a nawet stan instalacji gazowej u różnych Mirków
@joolekk: @Brzozaa: Napiszę może o co mi chodzi. Chciałem odkamienić czajnik. Kupiłem odkamieniacz (swoją drogą okazało się, że to akurat zwykły kwasek cytrynowy tylko z napisem, że odkamieniacz), wsypałem do przegotowanej wody, poczekałem trochę po czym stwierdziłem, że jeszcze kamień nie zszedł więc może podgrzeję trochę wodę, włączyłem palnik i kurła zapomniałem o bożym świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siedzę przed kompem, nagle czuje dziwny smród
@niecodziennyszczon: na pewno dokładnie wyczyściłeś czajnik ale mimo wszystko miałabym obawy czy coś jednak nie wlazło w miniaturowe szczeliny powstałe po szorowaniu wnętrza. Nie wiem co jest w składzie pasty - na opakowaniu nie ma wszystkiego opisanego. Ale to tylko moje zdanie, może przesadzam i można spokojnie używać dalej