Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz bo widzę, że brak krótkiego zdania prowadzi do linczu na wykopie xD

To od nowa - wiem, że Japonia była tu agresorem, wiem, że sytuacja była inna ale chodzi mi tu o poświęcaniu cywilów za wszelką cenę aby osiągnąć cel.

Oryginalna wypowiedź:
Trafiłem zupełnie przypadkiem na dokument o Nagasaki na YT. Obejrzałem sobie i stwierdzam, że niezła hipokryzja panuje aktualnie na świecie.
USA mówi jaki to Putin zły bo straszy atomówką, prowadzi naloty na miasta, giną cywile. 'Tak być nie może'

Cofnijmy się w czasie do lutego 1954 kiedy to USA przeprowadziło największe bombardowania na Tokio w wyniku których zginęło od 85 do 120k ludzi i spłonęło 277k budynków.

No i oczywiście sierpień 1945. Atomówka w Hiroszimie zabija do 90k mieszkańców, niszczy 70k budynków (około 98 proc zabudowań).
Atomówka w Nagasaki zabija 70k osób.

3 'akcje', 260 tysięcy zabitych cywilów.

#wojna #ukraina #usa #rosja
ATAT-2 - Jeszcze raz bo widzę, że brak krótkiego zdania prowadzi do linczu na wykopie...

źródło: comment_1666956140malVl5AekltZYInhilLKwz.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
dla was każde bycie w opozycji do powszechnej narracji ws. obecnej wojny i chęć dyskusji z rozpatrzeniem różnych punktów widzenia


@Krupier: nie, to jest wyciąganie niezwiązanych tematów z historii na zasadzie "a u was murzynów biją", dokładnie tak jak jak Putin w trakcie strumienia świadomości w swoich orędziach, gdzie #!$%@?ł o bombardowaniu Drezna przez zachód. To nie ma nic wspólnego z obecną wojną ani nie prowadzi do żadnej merytorycznej dyskusji.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier Ale on zrobił debilną wrzutke i nakreślił symetrię tam gdzie jej nie ma. Po drugie przytacza sprawy sprzed 80 lat. Chcemy żeby świat wyglądał tak jak 80 lat temu? I pytanie do czego on się czepia? Że krytykowanie Rosji i jej mordów to hipokryzja? Jest onucą i debilem.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Japonczycy to akurat zrobili ABSOLUTNIE WSZYSTKO by uzasadnić taki atak na siebie. Od mordowania cywili, obozów koncentracyjnych gorszych niż niemieckie, eksperymenty z bronią biologiczną, ataki z zaskoczenia bwielokrotneez wypowiedzenia wojny, odmawianie poddania się. Powinni Amerykę całować po stopach za te bomby. Gdyby doszło do konwencjonalnej inwazji to z tych ich wysp nie mieliby kupy patyków.
  • Odpowiedz
@BennyLava: nie, to po prostu zwykła dyskusja, a OP nawet nie stoi twardo za swoim zdaniem tylko jest otwarty na kontrargumenty.

@Korax: a te onuce, które wszędzie widzisz są teraz z tobą w twoim pokoju?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: jednostka 731. Proszę zgłębić temat (kilka lat temu były filmiki w sieci dostępne nawet, ale nie polecam bo nie można tego odznaczyć, przy tym to nawet Mengele wypada slabo) i do tego doliczyć 17 mln ofiar w cywilach w Chinach. To powinno zmienić twój światopogląd.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Tak bo najlepszym wyjściem byłoby wysłać miliony poborowych amerykańskich chłopaków ktoryz powinni przezywać młodość i ginąc podczas inwazji na Japonię xd to by było lepsze wyjście nie?
  • Odpowiedz
Trafiłem zupełnie przypadkiem na dokument o Nagasaki na YT. Obejrzałem sobie i stwierdzam, że niezła hipokryzja panuje aktualnie na świecie.

USA mówi jaki to Putin zły bo straszy atomówką, prowadzi naloty na miasta, giną cywile. 'Tak być nie może'


@ATAT-2: Są duże różnice. Po pierwsze inne czasy. Możesz też mówić o hipokryzji bo ktoś w średniowieczu całe miasta wyciął.
Inna epoka zwięczająca II wojnę światową. Różnica jest taka jakby Ruscy nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ATAT-2: trzeba odpowiedzieć na parę pytań. Ile ludzi by zginęło, gdyby nie było tych ataków? Japonia szykowała się do wojny totalnej. Mieli zginąć wszyscy obywatele walcząc do końca. I popełniając samobójstwo. To było widać na zdobywanych przez USA wyspach... Tak naprawdę cesarz zdecydował się na kapitulację po tych atakach. Bez tego Japonia walczyłaby dalej. Trzeba poczytać książki o mentalności Japończyków w czasie wojny, żeby wygłaszać jakiekolwiek tezy na ten temat. Mogli
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Nie rozumiem toku myślenia tej wypowiedzi.
w japonii w tokio japończycy postawili do broni wszystkie dzieci kobiety starców w sumie kilka milionów ludzi. ("defakto" władca japonii postanowił poświęcić mieszkańców)
USA miało wybór zwalczać ich w sposób klasyczny wojskiem przy okazji ponosząc ogromne straty,
albo stosując broń chemiczną,
albo atomową.
no i... wybrali tą która zmusiła agresora do natychmiastowej kapitulacji.
Japończycy zaatakowali USA w sposób podstępny... zostawienie agresora tak po prostu
  • Odpowiedz
@gupio: @szurszur: Ale ja to doskonale wiem. Tylko, jeśli to jest usprawiedliwienie dla takiego działania i masowego mordu, to rozumiem że poparlibyście zrzucenie atomówki na Moskwę i St Petersburg gdyby Ukraina miała taką możliwość.


ale po co?

@AdvancedMath: Czyli mamy wymazać całą historię bo nie ma sensu się skupiać na tym co było?

@ATAT-2: Jesli chlopak wraca z dziewczyna z klubu a #!$%@? smierdzacy menel degenerat wyskakuje z
  • Odpowiedz