Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że mój post o Dodzie został usunięty, to postanowiłem wrzucić go ponownie, jednak bez żadnych określeń, które mogą kogokolwiek obrażać.

Idolka wykopków i wielu normików - Doda - popisała się świetnym tekstem w wywiadzie, pozwolę sobie zacytować:

Chciałam wysokiego, z ładnymi zębami i umięśnionego, takie minimum, a tu na dzień dobry taki karakan.


I ja wiem, że ludzie o postępowych poglądach powiedzą, że PRZECIEŻ TO JEJ PREFERENCJE DAJ JEJ SPOKÓJ. I okej, preferencje preferencjami, każdy z nas je ma, tylko, że to w żaden sposób się pod to nie podpisuje, to jest zwykłe obrażanie ludzi, którzy nie wpasowują się w nasze upodobania. Nie rozumiem jak można być fanem Dody, co z tego, że ma tak wysokie IQ, jak jej zachowanie jest po prostu wieśniackie i chamskie. Nie wiem jak dziennikarze mogą do niej podchodzić i prosić o wywiady, jak na większości takich wywiadów ona patrzy na nich po prostu z pogardą i to czuć na kilometr. Jednak pal licho, że tak twierdzi, bo pewnie większość kobiet i mężczyzn ma podobne zdanie o niskich mężczyznach, jednakże taka wypowiedź pada publicznie i, najgorsze w tym wszystkim, rozchodzi się bez echa. Praktycznie tylko na fb Patrycji Wieczorkiewicz można się o takim czymś dowiedzieć. I właśnie dlatego takie wypowiedzi padają, z niskiego wzrostu mężczyzn ludzie, a zwłaszcza kobiety, mają przyzwolenie na robienie sobie żartów, czy stosowanie inwektyw w przestrzeni publicznej.

Czy w odwrotnej sytuacji, gdyby powiedział coś podobnego znany facet, np. Krzyszof Ibisz, to media zostawiłyby to bez echa? Przecież chłop miałby skończoną karierę gdyby powiedział, że np. tylko kobiety mające maksymalnie 25 lat są atrakcyjne. Zresztą, obecne czasy pokazują, że nawet nie musiałby mówić, bo już jakieś brukowce zaczęły grzebać w życiorysie Leo DiCaprio i wytykać mu to, że spotyka się tylko z kobietami do max 25 lat. I jakoś tutaj nikt nie mówi, że to przecież jego preferencje!

Rowerowa firma Kross zerwała współpracę z kolarzem Michałem Fonalem tylko dlatego, że zasugerował w relacji IG, że to kobiety mają więcej wymówek by nie ćwiczyć. Czy jakaś firma zerwie współpracę z panią Dorotą za to, co powiedziała? Nie wiem, choć się domyślam. Podwójne standardy aż biją po oczach.

Przypominam, że w Polsce codziennie 15 osób odbiera sobie życie, 12 z nich to mężczyźni. Ryzyko samobójstwa u mężczyzn wzrasta wraz z niższym wzrostem, a takie wypowiedzi wciąż padają w przestrzeni publicznej i tak naprawdę nikogo to nie rusza, nikt tego nie skrytykuje. Facet, który prowadził z nią wywiad gdzie te słowa padły, po prostu się zaśmiał i powiedział, że cieszy się, że nie jest niski. I właśnie to jest kolejny powód dlaczego wciąż tak się dzieje. My, faceci, nie potrafimy się zjednoczyć, to jest ciągła rywalizacja, niski wzrost jest wyśmiewany, bo dużo wyżsi faceci wiedzą, że takie poniżanie innych, wbrew pozorom, podoba się sporej części kobiet. Bagatelizujemy każdą obelgę jeśli ona nie dotyczy nas samych.

Mój post, zwłaszcza po ponownym dodaniu, pewnie gówno zmieni, ale myślę, że warto takie wypowiedzi chociaż nagłaśniać i wiedzieć z jakim człowiekiem tak naprawdę mamy do czynienia w przypadku Dody. Możliwe, że coś jeszcze przeoczyłem z oryginalnego postu, ale niestety miałem dostęp tylko do początkowej części.

#wzrost #przegryw #doda #pieklomezczyzn #blackpill #redpill #bekazpodludzi #depresja #zalesie #psychologia #samobojstwo #logikarozowychpaskow #rozowepaski #randki #przemyslenia
wilhelm99 - Z racji tego, że mój post o Dodzie został usunięty, to postanowiłem wrzuc...

źródło: comment_1667059187zcOLmc9tKgonHQLVXiErIR.jpg

Pobierz
  • 59
@prendergast:
Jednym z powodów, dla których zrezygnowałem z TV to była usilna, chamska wręcz próba wzbudzenia emocji.
A jak wiadomo emocje, to atencja widza.
@Rimbolo: Ja mieszkam w Niemczech (z przerwami) i powiem Ci, że Niemki są inne. Nie ma u niej tego wymieszania irracjonalnego konserwatyzmu (facet to ma być facet!) z przypominaniem sobie, że ja to jestem feministka (jak mi emocje opadną). Są bardziej stonowane, ale nawet u nich
@wilhelm99: Czy w odwrotnej sytuacji, gdyby powiedział coś podobnego znany facet, np. Krzyszof Ibisz, to media zostawiłyby to bez echa? Przecież chłop miałby skończoną karierę gdyby powiedział, że np. tylko kobiety mające maksymalnie 25 lat są atrakcyjne.

To nie jest odwrotna sytuacja. Gdyby powiedział, że tylko młode kobiety są atrakcyjne to albo by skłamał, albo dałby wyraz jakimś uprzedzeniom do kobiet po 25. roku życia.
@Sharlene: A, to ty xdd przypomniałem sobie twoje wpisy, aż ciężko stwierdzić czy trollujesz, czy rzeczywiście masz takie siano we łbie. Szkoda w dyskusję wchodzić, boś króla szczurów nienawidzona, polko
@wilhelm99: nie, to nie jest ta sama sytuacja. Wygląda to na sztucznie stworzoną polaryzację (antagonistyczny dualizm), której celem jest dopieczenie kobietom. Twierdzenie, że kobieta po 25. roku życia, bądź z nadwagą nie może być atrakcyjna jest głównie powielane w środowiskach związanych z manosferą: może jestem niski i brzydki, ale "stare" i grube kobiety też są do niczego. To jest właśnie ten antagonistyczny dualizm, który na siłę stwarza fałszywą symetrię.
@srednibrat:
Przecież w życiu codziennym nikt się nie zagłębia w jakieś filozoficzne dywagacje o dualizmach xD
Jest to odbicie piłeczki.
Mało wyszukane, ale jednak bo trafia w tak samo czuły punkt.
No właśnie - czuły punkt, który z jakiegoś powodu można dotknąć mężczyzn, ale nie kobiet.
Bo taką mamy społeczną narrację. Nadal jest to pośrednia forma przemocy wobec mężczyzn. Nasze społeczeństwo przyzwyczajone jest do fizycznego jak i EMOCJONALNEGO chronienia kobiet. Co