Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od lat mam wrażliwe jelita. Nie wiadomo czemu, według lekarzy i badań wszystko zdrowe. Może to jakiś objaw fobii społecznej. Czy byłoby to groźne, jesli co dwa dni będę spożywać jedną tabletkę laremidu? Czasami jak wezmę rano to przez półtora dnia mam dużo lepszy komfort życia. Jakie mogą być tego skutki uboczne?

#medycyna #farmaceuta #leki #zdrowie #farmacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635db44f9ab149d41b70c8cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Przede wszystkim diagnostyka, bo zespół jelita drażliwego jest rozpoznaniem z wykluczenia tj trzeba najpierw potwierdzić że nie ma innych chorób powodujących twoje objawy, jak np wspomniane wyżej SIBO. Trzeba by oznaczyć crp, morfologię, kalprotektyne, najlepiej zrobić kolonoskopię również. Loperamid jak najbardziej w sytuacjach podbramkowych. Trimebutyna, mebeweryna i simetykon też pomagają na objawy. Jeśli lekarz najlepiej specjalista gastroenterologii potwierdzi że to IBS to rozważ włączenie amitryptyliny albo SSRI. Poczytaj i spróbuj
ZauroczonaLama: już nie pamiętam co mowiły badania, ale ogólnie wszystko było w normie i bez żadnych odstepstw. na sibo tez, to nie to. Juz mi wisi to moje zdrowie, jak mi sie rozwija jakis rak to trudno, ja chce tylko wiedzieć czy jedna tabletka laremidu na 2 dni przez na przyklad miesiąc, pół roku może mi poważnie zaszkodzić?
---

Zaakceptował: LeVentLeCri