Wpis z mikrobloga

Rozpierdziela mnie ta ignoracja ludzi i ich potrzeba wyśmiewania czegoś czego kompletnie nie rozumieją.

40 tysięcy lajków w 2 dni dla BEKI Z WEGAN BO PEWNIE MYŚLĄ, ŻE KROWY SIĘ ZABIJA PODCZAS DOJENIA XDDD

Nie, weganie nie piją mleka ponieważ:

-krowy są regularnie zapładniane i stymulowane do dawanie nienaturalnych ilości mleka, które produkowałyby dla swojego potomstwa
-potomstwo (głównie byki) jest odbierane matce zaraz po porodzie i po odpowiednim podkarmieniu przerabiane na cielęcine
-krowy przez większość roku przetrzymywane są w ciasnych boksach bez dostępu do naturalnego podłoża czy światła dziennego
-ciągła eksploatacja krów doprowadza do wielu chorób oraz częstych zapaleń wymion

Jak dla mnie - tak samo jak jajka z chowu klatkowego - pozyskiwania mleka w masowym przemyśle hodowlanym jest gorsze niż pozyskiwanie mięsa. Bydło mięsne chociaż nie jest gnębione latami.

Temat do żartów dla tych internetowych samców alfa, którzy JEDZĄ MIĘSKO HEHE.

#bekazwegetarian #weganizm #wegetarianizm #ekologia #racjonalizm #zwierzaczki
Pobierz
źródło: comment_1667152632Dpt96j80luvLM8JQLATMNk.jpg
  • 54
@Clefairy: ja jem mięso tylko w wknd. Wtedy kupię sobie stęka wołowego, cielęcinę czy dziczyznę. Gardzę plebsem co musi mieć szyneczke na każdą kanapeczke i zajada się schabem za 9.99. ostatnio jest tyle afer z mięsem że strach wsadzać to do ryja żeby jakiegoś raka nie dostać.
A dlaczego weganie nie jedzą dziczyzny?


@Flypho:
W skrócie: dlatego, że ludzi jest za dużo, a dzikich zwierząt za mało i gdybysmy chcieli zastąpic mięso z hodowli przemysłowych dziczyzną albo z hodowli etycznych/ekologicznych to w ciągu kilku lat (albo szybciej) zabrakłoby zwierząt w lasach i zburzone zostałyby całe ekosystemy i najprawdopodobniej nie byłoby to dla nas korzystne.
Co to jest "etyczne pozyskiwanie mleka"?


@wojtoon:
Ha ha. Posmialismy się, a teraz wracaj do lekcji. Rozmowa dotyczyła mleka krowiego i picia go przez ludzi. Gdyby cielak mógł pić mleko swojej matki, a to pozyskiwane dla ludzi byłoby w sposób zrównowazony i nie eksploatujący nadmiernie dla zwierząt to nie miałbym z tym problemu.
@Blaszczykowski_Robert:
No spoko, ale podajesz przykład hipotetycznej sytuacji, która mogłaby mieć miejsce gdyby ludzie zaprzestali hodowli zwierząt, a to się nie stanie dopóki nie opracujemy alternatywnej metody pozyskiwania mięsa. Na dziś takiej metody nie ma, ale dziczyzna jest. Dlaczego dziś nie jest spoko? Weganie wierzą, że jeśli zaczną jeść dziczyznę, to Polacy się masowo rzucą do polowania z łukiem i strzałą na sarny w lesie?
@Manumortis: usuń słowo gatunek z mojej wypowiedzi skoro tak CIę razi i wstaw za nie "wszystkie zwierzęta hodowlane które nie przeżyją bez człowieka" kosmpolityczny przygłupie skoro tak CIę razi słowo "gatunek".Wszyscy jesteśmy kosmpolticzyno-socjalistycznym bytem teraz lepiej? xD Twierdzenie że ktoś jest przygłupem bo użył słowa "gatunek" no faktycznie bełkot, wprowadzajcie dalej swoją nowomowe, narzucajcie ją na innych, i skoro używają takich słow to są przygłupami. Zaraz nie będzie można mówić "drzewiej/
@Manumortis: Czyli w skrócie w dobie Twojej kosmpolitycznej idei - eksterminacja wszytkich zwierząt hodowlanych - to już wiemy zgoda z twojej strony xD. teraz mam kolejne pytania co z lecznicami dla zwierząt? co z weterynariami? to tez jest sztuczna pomoc moim zdaniem powinniśmy to ograniczyć, przecież to nie jet naturalne, to sztuczne podtrzymywanie życia.
to tez jest sztuczna pomoc moim zdaniem powinniśmy to ograniczyć, przecież to nie jet naturalne, to sztuczne podtrzymywanie życia.


@clickPLUS: Czytaj dokładniej: "Liczy się tylko wellbeing poszczególnych czujących organizmów wyposażonych w układ nerwowy." Sztuczność/naturalność nie jest brana w rachubę.
@Blaszczykowski_Robert
1. Cielaki PIJĄ MLEKO SWOICH MATEK. A dokładniej SIARĘ czyli coś czego byś nie przełknął bo jest m.in. zbyt bogata w białka i enzymy będące swego rodzaju "szczepionką" z bakterii przewodu pokarmowego (krowy to przeżuwacze i w 4 żołądkach mają tego mnóstwo). Poza tym nawet z wyglądu nie przypomina mleka.

To co kupujesz w sklepie jako "mleko" (pomijam czy pełne, pasteryzowane, odtłuszczone, bez laktozy, UHT itd.) nie nadaje się do karmienia
tak było np. z memami o soyboyach, tłumy wyk0pków teraz wierzy że mleko sojowe zawiera hormony zamieniające ludzi w zniewieściałych lewaków xd


@chlop_gminny: Najzabawniejsze jest to, że ziomek, który propsował tę tezę najbardziej (Pyjama Watson #pdk) sam reklamował tabletki na męskość (XD) ze składnikami w dużej mierze opartych na soi. Niby człowiek sie duzo po pionkach Alexa Jonesa nie spodziewa, ale jednak, dużo ludzi w te brednie wierzy.
Nie wiem czy powinnam się wypowiadać w tym temacie jako rolnik posiadający krowy mleczne bo zaraz zaleje mnie fala hejtu ale trudno.
Krowy mleczne jako jedyne zwierzę hodowlane mają swego rodzaju eldorado w porównaniu do świń czy kur. Nikt nie zamknie krowy mlecznej w ciasnym pomieszczeniu bez dostępu do światła, ponieważ potrzebują one dużej ilości tlenu, dlatego dzisiejsze obory są bardziej halami z automatycznymi kurtynami gdzie światła i przestrzeni jest dużo. Wbrew